KrásaKrása a móda

Nejúčinnější deodorant: tyto 3 vás nezklamou

Nejúčinnější deodorant: tyto 3 vás nezklamou

Deodorant je pro mnohé z nás nezbytným každodenním přípravkem. Některé deodoranty jsou ale více účinné než ty jiné. Jak se mezi produkty orientovat a podle čeho vybrat ten správný? Poradíme vám, jak na to, a dáme tipy na tři spolehlivé produkty.

Deodorant vs. antiperspirant

V běžné mluvě, se často pojmem “deodorant” souhrnně označují oba produkty, které bojují proti pocení a zápachu. Ve skutečnosti jsou ale mezi deodorantem a antiperspirantem velké rozdíly. Deodorant je parfémovaný produkt s antibakteriálními složkami, který zabraňuje zápachu. Je ideální pro jedince, kteří se potí relativně málo. Antiperspirant eliminuje nejen zápach, ale i pocení. Obsahuje účinné látky jako kamenec, nebo jiné sloučeniny hliníku. Hodí se v případě nadměrného pocení nebo při sportu.

Jak vybrat správný prudukt

Deodoranty a antiperspiranty existují ve formě kuličky (“roll-on”), tuhého produktu a spreje. Vzhledem k tomu, že nezávislé testy ukázaly, že je účinnost všech variant srovnatelná, je jen na vás, která vám více vyhovuje:

  • kulička – obvykle nedělá skvrny na oblečení, je šetrnější k citlivé pokožce, ale déle zasychá
  • tuhý produkt – někdy žmolkuje na kůži, proto hledejte výrobek, který deklaruje, že nevytváří na pokožce povlak 
  • sprej – nejrychleji zasychá, snadno se aplikuje a nejvíce voní

Tři spolehlivé produkty

Zde je výběr tří vysoce účinných produktů:

Dlouhotrvající svěžest: Rexona Maximum Protection

Rexona Maximum Protection funguje jako antiperspirant a svěže vonící deodorant v jednom. Její extra účinné krémové složení eliminuje pocení a nepříjemný zápach až na 96 hodin. Je šetrný k pokožce a lze jej aplikovat i po holení.

Nejen pro citlivou pokožku: Vichy Antiperspirant Stress Resist 

Roll-on od Vichy spolehlivě ochrání před nadměrným pocením až na 72 hodin. Přípravek je skvělou volbou při zvýšení psychické i fyzické zátěži. Rychle schne, nezanechává skvrny na oblečení a je vhodný i pro citlivou pokožku.

Bez obsahu hliníku: Nivea Fresh Natural 

Deodorant Nivea Fresh Natural s mořskými minerály účinně eliminuje zápach potu. Protože neobsahuje hliníkové soli, neucpává póry a nechává pokožku volně dýchat. Pokožka je po aplikaci spreje suchá, hebká a svěží až na 48 hodin.