Krása a módaVlasy

Nejlepší účesy pro krátké vlasy a kulatý obličej 2024

Nejlepší účesy pro krátké vlasy a kulatý obličej 2024

Má váš obličej kulatý tvar a vy přemýšlíte nad tím, jaký druh krátkého účesu vám bude slušet? Podívejte se na naše tipy.

Jaké střihy volit pro kulatý obličej?

Jestliže je váš obličej kulatý, volte takové střihy, které jej opticky prodlouží a zúží. Dobrou volbou je střih vlasů do obličeje, můžete si nechat sestříhat ofinu, která bude sčesaná ke straně, nebo vykouzlit delší patku. Jestliže chcete ofinu krátkou a rovnou, střih vlasů by měl výrazným způsobem zakrývat lícní kosti.Vhodné nejsou naopak takové střihy, které mají zakulacené linie.

Jak na krátké střihy?

Pokud si chcete nechat vytvořit krátký střih ke kulatému obličeji, objem vlasů by měl být větší ve vrchní části hlavy. Vlasy nechte zasahovat ze strany do obličeje.

Krátké vlasy asymetrického střihu

Ráda byste si nechala vykouzlit svěží střih na krátkých vlasech? Pak můžete vyzkoušet střih, který je asymetrický a vrstvený. Jeho výhodou je jednoduchá údržba. Objem vlasů směrujte do vrchní části hlavy. Díky tomu opticky zúžíte tvář. Po stranách nechte prameny spadat k obličeji. Pokud budete mít vlasy na krku, měly by směřovat směrem ven.

Pro stylizaci a modelování účesu používejte vlasovou pastu. U krátkého střihu se vyhýbejte přípravkům, které mají silně tužící účinky nebo vytvářejí mokrý efekt. Volte takové, které styling nezatíží.

Mikádo s patkou

Tento druh účesu vypadá velmi moderně. Potřebujete-li zamaskovat obličej kulatějšího tvaru, volte variantu sestříhanou. Celý účes oživí šik patka. Pro styling volte produkty, které vlasy nezatíží. Objem zvýší tužící pěna. Pozor však dejte na silnou fixaci. Dokonalý objem docílíte tím, že budete vlasy foukat v předklonu. Během foukání vlasy pročesávejte proti směru růstu. Na závěr použijte lehký lak, který účes zpevní.