Vlasy

Nejlepší střihy pro kulaté obličeje: tyto 3 vám rozhodně sednou!

Nejlepší střihy pro kulaté obličeje: tyto 3 vám rozhodně sednou!

Kulatý obličej je jeden z nejběžnější tvarů obličeje. Je symetricky zaoblený a jeho nejvýraznějšími částmi jsou čelo a tváře. Tyto dvě oblasti však dokáže zkrotit a dokonale vyrovnat ten správný účes. Pokud jste majitelka kulatého obličeje, máme pro vás 3 nejlepší účesy, které si zamilujete!

Mikádo na ramena s patkou

Tento účes je ideální volba pro kulatý obličej. Délka vlasů k ramenům nebo pod ramena prodlouží a vyrovná spodní linii obličeje. Patka odvede pozornost od širších tváří a vyváží zase horní polovinu obličeje. Vlasy foukejte v předklonu pro získání, co největšího objemu. 

Vrstvený střih pro dlouhé vlasy

Pro kulatý typ obličeje jsou vhodná i dlouhá délky vlasů, ačkoliv by se to nemuselo na první dobrou zdát. Je potřeba jen správný styling, a tím je foukaný vrstvený střih. Konečky směřujte při stylingu směrem od obličeje. Pěšinku můžete takto nosit posazenou uprostřed nebo opět vsadit na sestříhanou patku. Docílíte tak dokonalého vyvážení jednotlivých částí obličeje. 

Drdoly a vysoko vyčesané culíky

Drdoly a jakékoliv vysoko posazené účesy jsou správnou volbou, jelikož prodlouží tvar obličeje. Důležité je myslet na to, že musí být zachovaný objem. Pro kulaté obličeje nejsou vhodné uhlazené účesy. Dobré je proto ledabylý drdol kombinovat s načechranou patkou, ofinou nebo tupírováním u temene hlavy spolu s pár volně poletujícími pramínky okolo obličeje.

Čemu se vyhnout

Pro kulatý obličej se nehodí střihy s ostrými liniemi v oblasti lícních kostí, uší a také u ofiny. Tyto střihy zdůrazňují zakulacené tváře a dělají obličej kratší. Nevhodné jsou také příliš uhlazené účesy s mokrým efektem, které ubírají na žádoucím objemu v horní části hlavy. Dlouhé vlasy zarovnané v jedné délce zdůrazní a ještě rozšíří proporce obličeje. Dlouhých vlasů se však rozhodně vzdávat nemusíte, díky vrstveným střihům.