KrásaKrása a móda

Jak zpomalit stárnutí: těchto 5 tipů může zastavit čas

Jak zpomalit stárnutí: těchto 5 tipů může zastavit čas

Ačkoliv je stárnutí přirozeným procesem, který postupně mění naše tělo i mysl, můžeme přijmout určitá opatření, která mohou nevyhnutelný stárnoucí proces zpomalit. V tomto článku se proto podíváme, jak stárnutí zpomalit a co dělat pro to, abychom byli co nejdéle fit, i když roky rychle běží a čas se na nic neptá...

Chraňte svou pleť po celý rok

Prvním krokem proti stárnutí je péče o pleť, protože na svém obličeji stárnutí obvykle spatříme ze všeho nejdříve. Je důležité si uvědomit, že je potřeba svůj obličej chránit, protože sluneční paprsky mohou poškozovat pokožku a způsobit právě nechtěné předčasné stárnutí. Používejte proto pleťové krémy s SPF ochranou i během zimních měsíců.

Používejte hydratační krémy

Dobře hydratovaná pleť je klíčem k mladistvé pokožce, na který se však často zapomíná. Vrásky totiž obvykle vznikají nejčastěji na suché pokožce a právě používání hydratačních krémů může pomoci udržet pokožku hydratovanou, bez předčasného stárnutí a pružnou.

Vyhněte se kouření

Kouření může způsobit vrásky, suchost a ztrátu pružnosti vaší pokožky. Vyhnout se kouření proto může pomoci udržet mladistvý vzhled pokožky a zároveň předejít nevzhledným „kuřáckým“ vráskám v určitých částech obličeje – například kolem úst.

Dostatečně odpočívejte

Spánek je důležitý pro obnovu a regeneraci vašeho těla, zatímco nedostatek spánku může vést ke zvýšené únavě, špatné náladě a snížené imunitě. Pokud tedy budete v noci dostatečně spát a během dne pravidelně odpočívat, vyhnete se předčasnému stárnutí a vaše pleť bude zářit.

Myslete pozitivně

Pozitivní myšlení může hrát klíčovou roli pro zpomalení stárnutí. Optimistický přístup k životu totiž může pomoci snížit stres a zlepšit celkový pocit pohody během každodenních všedních i nevšedních okamžiků. Každé ráno si říkejte, že dnes bude skvělý den!