Další

Recept na štěstí: 3 rituály, které podle psychologů zlepší život

Recept na štěstí: 3 rituály, které podle psychologů zlepší život

Štěstí není pouze o náhodě. Štěstí je totiž podle psychologů stav mysli, který může být aktivně podporován a rozvíjen pomocí našeho vlastního úsilí. Bez práce však obvykle nejsou koláče, tak jaké tedy existují rituály, které podle psychologů zlepší náš život a jsou jednoznačným receptem na štěstí?

Začněte si psát deník vděčnosti

Začněte si pravidelně psát svůj vlastní zápis toho, za co jste vděční. Každý večer si najděte chvilku pro sebe a zapište si tři věci, za které jste byli v průběhu uplynulého dne vděční, přičemž to může být jakýkoliv drobný detail, ať už dobré počasí, vaše oblíbené jídlo v restauraci nebo setkání s dávným přítelem z dětství. Pravidelné vyplňování deníku vděčnosti vám totiž může pomoci změnit celkový pohled na svět a zlepšit váš psychický stav, protože kdykoliv budete mít k dispozici zápisky toho, co vám dělá radost.

Naučte se meditovat

Meditace je skvělým cvičením ke zlepšení pozornosti a vědomí našeho těla s myslí. Nehledejte však za meditací nic složitého, protože meditace je ve skutečnosti velmi jednoduchá technika. Stačí pár minut koncentrace na svůj dech a i tak málo stačí k tomu, abyste časem pocítili pozitivní účinky meditace na vaše duševní zdraví. Pravidelná meditace navíc může snížit úzkost, depresi a stres i z dlouhodobého hlediska.

Udržujte si pozitivní mindset

Psychologové často zmiňují, že pozitivní myšlení může mít významný vliv na vaši náladu a také každodenní životní štěstí. Proč to tedy nevyzkoušet i v praxi? Začněte si každý den říkat pozitivní afirmace nebo si představovat svou novou a lepší budoucnost. Pozitivní představy o vašem životě vám mohou pomoci zlepšit váš aktuální psychický stav a zároveň přenést své sny do skutečného světa. Nastavit si pozitivní mindset sice netrvá chvíli, ale pokud vytrváte, může vám být odměnou právě zlepšení vašeho života.