Recepty

Nejlepší slané chuťovky: 3 dobroty, které musíte vyzkoušet!

Nejlepší slané chuťovky: 3 dobroty, které musíte vyzkoušet!

Léto je čas častých rodinných oslav a různých večírků. Pokud i vás čeká pořádání nějaké takové akce, pak si možná kladete otázku, jaké pohoštění hostům nabídnout. Otřepané chlebíčky a věčně se opakující jednohubky jsou sice osvědčené, ale také okoukané a nudné. Sáhněte proto po něčem jiném, novém a zábavnějším! Máme pro vás hned tři typy na dobroty, kterými u svých hostů zabodujete a nepřipraví vás o víc času než běžné druhy pohoštění.

Meloun kantalupe

Meloun kantalupe neboli cukrový meloun je oblíbený a pokud ho neznáte, děláte velkou chybu. Je skvělý, a to zejména v kombinaci s parmskou šunkou a čerstvě namletým černým pepřem. Můžete meloun nakrájet na malé kostičky, posypat pepřem a navrch položit šunku. Všechno k sobě spojte párátkem a máte hotovo!

Mini „burgery“

Jestliže máte víc času, připravte si mini „burgery“. Místo klasické housky z kynutého těsta zvolte odpalové. Jeho výhodou je, že se připravuje bez cukru, a proto můžete použít stejné těsto na přípravu slaných mini „burgerů“ a část na přípravu klasických větrníčků. Mini „burgery“ můžete naplnit čímkoli chcete. Sáhněte po mase nebo šunce, sýru, salátu, rajčeti a své dílo završte omáčkou.

Sýrové chipsy

Slavnostní tabuli báječně doplní sýrové chipsy. Zvládnete je za pár minut a jejich příprava je velmi jednoduchá. Stačí vybrat ty správné druhy sýra. Hodí se i obyčejný eidam, sáhnout však můžete i po goudě a chedaru. Ideální je pochopitelně jejich mix. Připravené sýry nakrájejte na plátky o tloušťce asi jednoho milimetru a rozložte je na plech vyložený pečícím papírem. Pečte na 180 °C dozlatova. Navrch můžete před vložením do trouby nasypat vybrané bylinky nebo koření.