Krása a módaMóda

Postava hruška a oblečení: jaké zvolit v roce 2024?

Postava hruška a oblečení: jaké zvolit v roce 2024?

Máte výraznější zadek a boky, ale užší ramena a zřetelnější pas? Pak máte postavu hrušky. Jak nechat vyniknout křivky a zakrýt problémové partie? V tom případě byste se měla pokusit odvést pozornost o širokých částí a nechat vyniknout horní část těla.

  • Topy
  • Kalhoty
  • Kraťasy
  • Šaty

Topy

Základem postavy typu hruška je odpoutání pozornosti od nejširší části boků. Vaším cílem by tedy mělo být odvedení maximální pozornost na horní část těla. V tomto vám mohou pomoci vypasované topy ve výrazných barvách, zajímavých vzorech nebo v dekoraci v oblasti hrudníku.

Volte topy, které končí v pase nebo ty, které končí v linii boků. Topy, které budou zasahovat přes boky vám lichotit nebudou. Zkuste si zastrčit některé košile nebo topy do kalhot pro větší zvýraznění pasu.

Vyhýbejte se také výstřihům do tvaru V, které opticky zúží vaši horní část těla oproti bokům.

Kalhoty

I zde platí pravidlo odvedení pozornosti od nejširší částí těla jako jsou boky a zadek. Volto proto takové střihy kalhot, které mají rovné nebo mírně rozšířené nohavice. Obloukem se vyhýbejte upnutý kalhotám.

Velmi vám budou slušet kalhoty se středním až vysokým pasem, abyste zvýraznila pas.

Pokud jde o vzor vyhněte se kalhotám s různými vzory, ozdobami a denimových kalhot různým šoupáním a opotřebením.

Kraťasy

Postava hrušky není překážkou pro nošení šortek. Opět stačí zvolit jen správný střih. Sáhněte po takových, které mají vyšší pas a které mají širší nohavici. Volte raději tmavší barvy.

Šaty

U šatů je potřeba opět zvýraznit oblast pasu, Vyhněte se tedy rovným střihům, které vám zkrátka nebudou lichotit. Skvěle budou vypadat šaty střižené do áčkového střihu, zavinovací šaty, pouzdrové šaty, ale také šaty do tvaru X, které kromě široké sukně mají také výrazné zdobení v oblasti ramen.