KrásaKrása a móda

Nejlepší šampon z drogerie: Vsaďte na tyto 3!

Nejlepší šampon z drogerie: Vsaďte na tyto 3!

Najít ideální šampon na vlasy může být opravdový oříšek. Chcete nějaký vyživující, dodávající lesk, ale zároveň bez zbytečné chemie. A určitě by neměl stát víc než oběd v restauraci a nákup potravin dohromady. Který ale vybrat, když na trhu působí tolik značek s neustále přibývajícími produkty? Zkuste se inspirovat našimi tipy, za zkoušku to určitě stojí.

Kde začít? U sebe

Než se budete rozhodovat u regálu, které balení vybrat, zamyslete se nejprve nad svými vlasy. Co potřebují? Mají tendenci se více mastit nebo naopak trpíte suchými konečky? V potaz berte i barvené lokny, péče o ně bude zase o trochu jiná. Stačí přečíst etiketu a alespoň odhadem vybrat šampon odpovídající vašim vlasům.

Dražší neznamená lepší

Cenu tady možná víc než jindy neberte úplně v potaz. Každé vlasy reagují jinak na složky obsažené v kosmetice, proto luxusní přípravky nemusí zafungovat. Ideální je začít někde uprostřed. Cena okolo sto padesáti až dvou set korun je optimální. Opravdu víc než cenovku sledujte popis a obsah.

Čemu se vyvarovat?

O sulfátech nebo silikonech jsme už slyšeli všichni, máme se jich opravdu obávat? Zkrácená odpověď bude znít ano. Tyto i mnohé další látky jsou přidávány pro lepší vlastnosti produktů, ale vlasové pokožce mohou uškodit. Nejen že se u mnohých lidí objeví alergické reakce, některé přísady jsou navíc i silně karcinogenní. Například škodlivé formaldehydy.

3 tipy na nejlepší šampony

Tak které šampony tedy začít používat? Oblíbené z drogerie jsou tyto:

  • Wella Professionals Invigo Nutri-Enrich
  • Pantene Pro-V Intensive Repair, ale i další z řady Pantene
  • Garnier Botanic Therapy