Další

Nejlepší odrůdy jablek: TOP 8 odrůd, které vám zachutnají

Nejlepší odrůdy jablek: TOP 8 odrůd, které vám zachutnají

Není jablko jako jablko. Odrůd tohoto oblíbeného ovoce je na několik tisíc. Jaké jsou ale ty nejlepší odrůdy jablek, na kterých si zaručeně pochutnáte?

Nejlepší odrůdy jablek

Každému samozřejmě chutná něco jiného. Někdo má rád jablíčka krásně slaďoučká, jiný dává přednost lehce kyselé chuti. Přinášíme vám přehled nejlepších odrůd jablek, které vás svou chutí určitě nezklamou.

  • Orion
  • Rubín
  • Braeburn
  • Gala must
  • Granny Smith
  • Jonagold
  • Idared
  • Šampion

Odrůda Orion

Tato odrůda se sklízí v říjnu, jablíčka dozrávají během listopadu a skladovat je lze až do dubna. Orion odrůda je výjimečná v tom, že je rezistentní vůči některým chorobám.

Odrůda Rubín

Tato odrůda se těší popularitě zejména ve středních polohách. Sklízí se na přelomu září a října. Jablka Rubín jsou sladká, navinulá až lehce medová.

Odrůda Braeburn

Málokdo ví, že odrůda Braeburn vznikla pravděpodobně náhodou jako tzv. kříženec ve volné přírodě. Pochází z Nového Zélandu, jablíčka mají zelenou slupku s oranžovým nádechem.

Odrůda Gala Must

Mezi nejlepší odrůdy jablek musí patřit také Gala Must – dokonale sladká jablka, která milují malí i velcí. Gala Must jsou příjemně sladká, mají aromatickou dužinu a jsou zároveň krásně křupavá.

Odrůda Ganny Smith

Odrůda původem z Austrálie, typická pro výrazně zelenou barvu a slabý voskový povrch. Jablíčka mají pevnou dužinu, která je středně šťavnatá a lehce kyselá.

Odrůda Jonagold

Jablíčka odrůdy Jonaglod mají měkčí, stále však příjemně šťavnatou dužinu. Jsou aromatická, nasládlá a jemně kyselá.

Odrůda Idared

Pokud jde o nejlepší odrůdy jablek, nesmí mezi nimi chybět ani taková klasika, jakou je odrůda Idared. Je rozšířená po celém světě, původem je z USA konkrétně ze státu Idaho. Jablíčka jsou intenzivní červené barvy.

Odrůda Šampion

Česká odrůda jablek, která vznikla křížením odrůd Golden Delicious a Coxová oranžová reneta. Jablíčka jsou zelenožlutá, mající lehce červený nádech a skladovat je lze do Vánoc.