KrásaKrása a móda

Nejlepší kosmetika na akné: Jakou zvolit v roce 2024?

Nejlepší kosmetika na akné: Jakou zvolit v roce 2024?

Akné představuje pro mnoho lidí obrovský problém, a přestože má mnoho lidí pocit, že se pojí jen s obdobím dospívání, opak je pravdou. Akné náš může trápit v průběhu celého života a nejedná se pouze o kosmetický problém, který by kazit vzhled, ale může být skutečně velmi bolestivé.

Dermokosmetika

Pokud se potýkáte s problémem, jakým je akné, přistupujte ke své pokožce velmi citlivě. Vyhýbejte se nekvalitním či parfemovaným produktům a nenechte se zlákat slavnými značkami. Raději hledejte pomoc v lékárně, kde najdete širokou nabídku takzvané dermokosmetiky. Jedná se o odnož kosmetiky, která se zaměřuje na problematickou pokožku.

Nejlepší kosmetika na akné

Kosmetika určená na aknózní pleť by měla být nekomedogenní a zároveň by měla fungovat protizánětlivě, hydratačně a mít antibakteriální účinky. Někteří lidé si vystačí s poměrně jednoduchou péčí, jiní potřebují komplexnější starostlivost.

Velmi kvalitní produkty má ve svém portfoliu značka The Ordinary, která je navíc i dobře finančně dostupná, velké oblibě se těší ale také produkty značek Bioderma, Mario Badescu, Medik8, Vichy, La Rosche-Posay, Avéne nebo Sebamed. Velký dobrý efekt má také aplikace Tea Tree oil, který najdete v nabídce celé řady značek. Je však potřeba jeho použití doplnit o vhodnou péči v podobě hydratačních krémů.

Obraťte se na odborníky

Při závažnějších formách se nesnažte problém řešit svépomocí a obraťte se na dermatologa. Ten vám doporučí vhodné přípravky a možná i stanoví postupy léčby. Závažné akné totiž často nelze pouze s použitím vhodné kosmetiky zvládnout.

Na závěr

Pamatujte, že ani ta nejlepší kosmetika na akné nedokáže zázraky. Akné je komplexní problém, jehož příčiny je vhodné hledat uvnitř vašeho těla. Aknózní pleť zpravidla odráží nějaký vnitřní problém, a proto je vhodné zaměřit se na celkovou úpravu vašeho jídelníčku a životního stylu.