KrásaVlasy

Nejlepší barvy na vlasy pro ženy nad 50 let: Jaký odstín si vybrat?

Nejlepší barvy na vlasy pro ženy nad 50 let: Jaký odstín si vybrat?

Šediny jsou sice v poslední době velice trendy, ale to neznamená, že je šedá jedinou barvou, která trendy je. A už vůbec to neznamená, že by se ženy po padesátce měly vyhýbat barvám. Je tomu právě naopak! Které jsou tedy ty nejlepší barvy?

Kaštanové odstíny

Tón pleti se s ročním obdobím mění. Je jasné, že v zimě bude vaše pleť o něco světlejší než například v létě. Tedy pokud nenavštěvujete pravidelně solárko. Přesto tu existují odstíny, které budou slušet všem odstínům pleti a tím odstínem je kaštanová nebo vínová.

Nejlépe vypadají tmavší kaštanové odstíny, protože doplňují teplejší a hlubší tóny pleti. Tato červenohnědá barva vlasů však stále vyžaduje zvláštní péči, aby si zachovala svou bohatost, a proto si pořiďte nejlépe šampon na barvené červené vlasy, abyste si tento krásný odstín zachovali. A pokud možno, vybírejte šampony bez sulfátů, které vaše vlasy zbytečně nezatíží.

Máslová blond

Platinová blond může starší vlasy oslabit, proto je vhodnější používat více tónů. K tmavě blond nebo světle hnědému základu přidejte trendy máslově blond melír. Použití světlejších tónů vám totiž umožní skrýt odrosty u kořínků, což z nich činí nenáročnou variantu, kterou ocení obzvláště pracovně vytížené ženy. A navíc tyto tóny zůstávají velice stylové po celý rok!

Balayage pro brunetky

Pokud patříte k ženám, které preferují přirozenější odstíny, pak vás zcela jistě potěší, že jedním ze žhavých trendů je balayge. Tato technika barvení navíc sluší všem ženám, takže se nemusíte bát, že byste udělali chybu. Jelikož se jedná o metodu spojenou s melírem, má tento účes také mnoho dalších výhod jako je snadná údržba. Tento styl totiž nevyžaduje žádné intenzivní odbarvování, takže intenzivní péče jako je tomu například u ombré, odpadá.

Šampaňská blond

Šampaňská blond je inspirována barvou oblíbeného šumivého nápoje. Vyznačuje se především  chladnými tóny a představuje osvěžující pojetí blond vlasů, které lichotí téměř každé ženě. Pokud máte tedy teplejší odstín pleti, zkuste si k šampaňské blond zapojit i teplé melíry, které budou lichotit vaší pleti. Pokud máte chladnější tóny pleti, pak zvažte přidání béžových nebo pískových melírů, které váš účes oživí.

Houbový odstín

Pokud se zajímáte o trendy, pak jste si jistě všimli, že houby vzaly rok 2023 útokem. Tato tématika byla k vidění na módních molech, na televizních obrazovkách nebo i v hudbě, kdy islandská zpěvačka Björk věnovala houbám celé své album Fossora.

Je tedy logické, že houby zavítali i do světa účesů. Popelavé tóny tohoto odstínu jsou oblíbené spíše v chladnějším obdobím, což ale neznamená, že houbová nebude trendy ani v létě. Jen bude trochu náročnější se o tuto barvu postarat. Proto nezapomínejte na pravidelnou návštěvu u vašeho stylisty.