Krása a módaVlasy

Nejkratší ale stále hezké účesy pro seniorky: 3 tipy

Nejkratší ale stále hezké účesy pro seniorky: 3 tipy

S přibývajícími léty si bezpochyby přejete, aby vaše vlasy zůstaly trendy za každých okolností. I když je ale věk jen číslo, existují některé specifické účesy, které vám pomohou dodat život, objem a mladistvost a ubrat roky. Tajemství spočívá v tom, že vlasy zkrátíte a přidáte jim dostatek textury a vrstev!

Rozčepýřený pixie

Rozčepýřený pixie je velmi krátký střih s ostrou strukturou. Boky a zadní část jsou ostříhány kratší a v horní části nebo na temeni jsou delší vrstvy. Výhoda tohoto střihu je ta, že se snadno a rychle upravuje. Vyžaduje také méně produktů a udržuje pocit roztomilosti a modernosti. Bohužel jednou z nevýhod ostrých střihů pixie je jejich údržba. Doporučený interval mezi návštěvami salonu je každých 3-5 týdnů. To stále závisí na tom, jak rychle vaše vlasy rostou.

Vrstvený bob

Vrstvený bob tak trochu oxymóron, protože boby jsou obvykle střiženy rovně a jednoduše, ale vrstvený bob může tyto tupé okraje uvolnit pomocí vrstev, které vaší hřívě dodají objem a sílu. Výhoda tohoto účesu je ta, že se hodí ke všem tvarům obličeje. Dodá vám totiž pohyb, rozměr, texturu a je ideálním střihem, pokud máte delší vlasy a chcete si troufnout na kratší styl. Stejně tak se hodí, pokud se snažíte nechat si narůst již vrstvený účes, jako je pixie. Pokud jde o údržbu účesu, dobrou zprávou je, že vrstvený bob je poměrně nenáročný na údržbu. Na pravidelné zastřihování byste měli chodit každých 8-12 týdnů a používat profesionální péči o vlasy, která respektuje pokožku hlavy, zejména pokud vrstvený bob obarvíte. Chcete-li dosáhnout strukturovanějšího vzhledu, můžete vsadit na kudrliny, které vás opticky omladí. Pokud zatoužíte po skutečném objemu, vlasy vysušte za pomoci kulatého kartáče a konečky natupírujte.

Superkrátký pixie

Na pixie účesu je skvělé to, že je pohodlný, je trendy je vhodný pro jakýkoli typ vlasů a to i pokud máte velmi jemné vlasy! Superkrátké pixie účesy jsou v současnosti nejoblíbenější volbou krátkých vlasů. Nicméně než se vydáte do vaše oblíbeného salonu, vezměte také v potaz to, že je třeba zapotřebí stylingových produktů, které vašemu účesu dodají texturu. Zároveň s nimi ale buďte opatrné a nepoužívejte jich příliš mnoho. Stačí si vybrat jeden produkt a na ten se zaměřit. Superkrátký pixie se může zdát být sice ideálním účesem na nenáročnou údržbu, ale nezapomínejte na to, že byste alespoň jednou za 3-5 týdnů měli docházet na pravidelné zastřihování.