Krása a módaMóda

Nejhorší zimní kabáty: Těmto 3 stylům se letos vyhněte!

Nejhorší zimní kabáty: Těmto 3 stylům se letos vyhněte!

Do Česka se po dlouhé době vrátila skutečná ladovská zima, díky které řadě z nás přidělala nejednu vrásku na čele. Pojďme se dnes zaměřit na zimní kabáty a říct si, kterým stylům se raději nadobro vyhnout, neboť s nimi příliš mnoho parády neuděláte.

Kabát z umělé kožešiny

Ruku na srdce, pravá kůže je zkrátka pravá kůže. Jakákoliv napodobenina nebude nikdy vypadat dobře, i kdyby se švadlena sebevíc snažila. Jenže výrobky z pravé kožešiny jsou pro většinu žen cenově nedostupné, zároveň je na celou problematiku zapotřebí poohlížet i z morálního hlediska. Nikdo nechce kabát, jehož výroba byla do jisté míry vykoupena utrpením zvířat. Umělá kožešina navíc ani příliš dobře nehřeje, a tak vás před zimou rozhodně neochrání. Další nevýhodou je i kvalita umělých kožešin, dříve nebo později zkrátka začne kabát vypadat nevzhledně. Investujte raději do kvalitního kabátu s příměsí vlny, která vás dokonale ochrání před zimou. Pokud o něj budete spolehlivě pečovat, vydrží vám roky a zároveň se jedná o hit posledních několika sezón.

Dlouhý kabát alias lyžařská bunda

Možná si pamatujete na doby, kdy jsme na sjezdovkách mohli obdivovat lyžaře s objemnými bundami, které byly někdy tak napěchované, že vytvářely nevzhledné faldy. Několik let nazpět se tento trend vrátil v podobě dlouhých kabátů. Zkrátka čím větší a objemnější, tím lépe. Ruku na srdce, jednalo se o módní výstřelek, který vydržel maximálně jednu sezónu a k eleganci měl takový kabát hodně daleko. Jednu nespornou výhodu ale přesto měl, rozhodně vám v něm nebyla zima ani v těch největších mrazech.

Obnošený kabát

Určitě máte také v šatníku kabát, na kterém se už tak trochu podepsal zub času, ale nemáte to srdce se ho zbavit. Čas od času ho obléknete, jenže už nedělá takou parádu jako kdysi. Možná je ten správný čas na výměnu. Módní trendy se neustále mění, vkus zůstává, ovšem některým obnošeným kusům oblečení už nepomůžou ani vhodné doplňky.