KrásaMóda

Nejhorší vlněné košile: Těmto 3 kombinacím se vyhněte!

Nejhorší vlněné košile: Těmto 3 kombinacím se vyhněte!

Vlněné košile jsou pro mnoho lidí oblíbeným kouskem oblečení, a to především díky svému pohodlí a teplu, které poskytují. Přestože ale mají mnoho pozitivních vlastností, existují kombinace, kterým byste se měli vyvarovat – díky tomu se vyhnete módnímu faux pas a zajistíte si elegantní a vkusný vzhled. Zajímá vás, jak tento oblíbený kousek rozhodně nekombinovat? Čtěte dále, máme pro vás 3 nejhorší kombinace vlněných košil, kterým byste se měli raději vyhnout.

Vlněná košile s vlněným sakem

Kombinace vlněné košile a vlněného saka z podobného materiálu může působit příliš jednotvárně až nudně. Vlněné materiály mají tendenci přitahovat prach, vlasy a nejrůznější nečistoty, a pokud si na to nedáte pozor, pak bude váš celkový vzhled vypadat neupraveně. 

  • Jak vyzrát na kombinace materiálů? Místo toho zkuste kombinovat vlněnou košili se sakem v odlišném materiálu, jako jsou bavlna nebo hedvábí, aby vytvořily zajímavý kontrast.
  • Přesto si chcete obléct vlněnou košili a vlněné sako? Pak by váš nejlepší přítel měl být lepicí váleček, kterým oděvy zbavíte nechtěných nečistot. Dnes už jej zakoupíte prakticky kdekoliv – v supermarketu, v drogeriích i v prodejně s čalouněným nábytkem.
Kombinujte vlněnou košili s jinými materiály s různými texturami
Kombinujte vlněnou košili s jinými materiály s různými texturami

Vlněná košile s vlněnými kalhotami – pozor na stejný vzor a jednolité barvy

Vsázíte na to, že je minimalistický vzhled poměrně módní? Pak věřte, že stejný materiál a barva od hlavy až k patě může působit příliš monotónně. Věnujte pozornost různorodosti ve vašem oblečení tím, že zkombinujete vlněnou košili s kalhotami odlišné barvy a ideálně z rozdílného materiálu. Barevný kontrast nebo kontrast materiálů různých textur dodá vašemu outfitu život a zajímavost.

Vlněná košile s vlněným svetrem nebo rolákem

V kombinaci s vlněným svetrem nebo rolákem bude váš vzhled vypadat příliš masivně a nevzhledně. Snažte se balancovat textury a vrstvení. Například máte-li vlněnou košili, zkuste ji zkombinovat s lehčím materiálem nebo vrstvou lehčího svetru, který můžete sundat podle potřeby. 

Oblíbené jsou vzorované vlněné košile – nenoste k nim kalhoty se stejným vzorem
Oblíbené jsou vzorované vlněné košile – nenoste k nim kalhoty se stejným vzorem

Závěrem

Pamatujte, že móda je o vyjádření vaší osobnosti a kreativity. A i když jsou některé kombinace považovány za nevhodné, pokud vám přinášejí radost a sebevědomí, nebojte se je zkoušet. Tyto tipy ale mohou sloužit jako vodítko pro ty, kteří hledají harmonický a vkusný vzhled při nošení vlněných košilí.