Krása a módaVlasy

Nejhorší vlasy seniorek v roce 2024: nemáte tyto účesy i vy?

Nejhorší vlasy seniorek v roce 2024: nemáte tyto účesy i vy?

Každá žena chce být krásná a nic na tom nezmění ani přibývající svíčky na dortu. Celý život si musíme vybírat barvy, střihy a účesy. Většina z nás projde časem různými fázemi. Vystřídáme černou i blond, abychom si nakonec vybrali to, v čem se cítíme nejvíc své. Existují však takové kreace, které se s rostoucím věkem stávají stále méně a méně vhodné. Poradíme vám, jaké jsou ty nejhorší vlasy seniorek v roce 2024 a čemu se letos raději vyvarovat.

Příliš tmavá barva

Stejně jako u líčení i v barvě vlasů platí, že tmavá barva má tendenci přidávat na věku. Černé oční linky možná sluší mladým ženám, pro seniorky však vhodné nejsou. Mají totiž tendenci zvýrazňovat tmavé kruhy pod očima a celý obličej pak působí unaveným a strhaným dojmem. Totéž platí i o vlasech. Proto pamatujte, že je vždy lépe uděláte, pokud vyjdete se své barvy nebo zvolíte o pár tónů světlejší odstín. Pokud toužíte po tmavé, nechte si poradit od své kadeřnice a černé se vyvarujte úplně.

Příliš krátký střih

Ženy ve vyšším věku mají tendenci neustále zkracovat své vlasy. Dlouhé kadeře do pasu si u seniorek představíme asi těžko. Ostatně tento „trend“ má spoustu objektivních důvodů. Ve vyšším věku se může kvalita vlasů vlivem hormonálních změn poněkud horšit a na krátkých střizích se tyto rozdíly tolik neprojeví. Pokud jsou však vlasy krátké příliš, nezakryjí žádné části obličeje. A to ani ty žádoucí. Například vrásky nebo pigmentové skvrny lépe ukryje polodlouhý účes. Žena s ním bude působit mladistvějším dojmem.

Příliš ostré účesy

I příliš ostře řezané účesy řadíme mezi ty nejhorší vlasy seniorek v roce 2024. zatímco strohé mikádo sluší čerstvým třicátnicím, u čerstvých sedmdesátnic zdůrazňuje povadlé linie obličeje, který opět působí starším dojmem. Podobně ostatně funguje i rovná ofina.