Krása a módaPleť

Nejlepší make-up pro zralou pleť: 3 produkty, které zdůrazní krásu a skryjí nedokonalosti

Nejlepší make-up pro zralou pleť: 3 produkty, které zdůrazní krásu a skryjí nedokonalosti

S přibývajícím věkem se mění i potřeby naší pleti a přístup k make-upu i výběru takových produktů. Zralá pleť si zaslouží speciální péči a produkty, které zdůrazní její krásu a pomohou skrýt případné nedokonalosti – těmi jsou vyšším věku převážně vrásky či pigmentové skvrny. Plánujete nyní nákup nového make-upu a zvažujete, po kterém produktu sáhnout? Inspirujte se s námi, dnes pro vás máme 3 klíčové produkty, které by neměly chybět ve výbavě ženy se zralou pletí.

Jak vybrat make-up pro zralou pleť? 

Výběr správného make-upu pro zralou pleť vyžaduje zohlednění specifických potřeb stárnoucí pokožky. 

  • Textura: Make-up rozhodně nesmí zvýrazňovat nedokonalosti, kterých spolu s věkem přibývá. Vyhněte se proto hutným krémovým produktům, které by mohly ve vráskách zbytečně ulpívat. 
  • Složení: Preferujte lehké gelové, pěnové nebo tekuté složení, díky kterému make-up nebude vypadat jako maska a přirozeně pleť sjednotí. Důležitý je proto i obsah různobarevných pigmentů, které zredukují nejednotný tón pleti.
  • Typ make-upu: Dobré je zaměřit se na hydratační a liftingové make-upy nebo varianty s vyhlazujícím a vyživujícím efektem.
Make-up pro zralou pleť rozhodně nesmí zalézat do vrásek
Make-up pro zralou pleť rozhodně nesmí zalézat do vrásek

#1 Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place – dražší, ale vysoce kvalitní

Tento make-up je známý a populární zejména díky své dlouhé výdrži a schopnosti zůstat na místě po celý den. Pleti poskytuje dokonalý vzhled a zároveň odolává různým vlivům, které mohou mít na make-up vliv, jako je pot, vlhkost nebo přirozený pohyb obličeje. Díky jeho vysoké kvalitě a optimální textuře nezalézá do vrásek a je tudíž ideální pro zralou pleť. Zajišťuje polomatný finiš, který pomáhá kontrolovat nadměrný lesk a zároveň vytváří hladký a vyrovnaný vzhled pleti.

#2 Clinique Even Better – pro pleť s pigmentací

Make-up Clinique Even Better je vhodným řešením pro vyrovnání tónu pleti, redukci pigmentových skvrn a dosažení jednotného a zářivého vzhledu. Produkt navíc obsahuje SPF 15, což znamená, že poskytuje také vysoce důležitou ochranu proti slunečnímu záření. Tato ochrana je nezbytná pro prevenci dalšího výskytu pigmentových skvrn a ochranu pleti před škodlivými účinky slunečního záření. Navíc je dostupný v široké škále odstínů, takže je snadné najít ten správný odstín pro různé tóny pleti.

#3 Collistar Foundation Anti-Age Lifting Foundation – make-up s liftingovým efektem

Collistar je italská kosmetická značka, která je známá svými inovativními produkty a odborným přístupem k péči o pleť. A pokud hledáte produkt s liftingovým efektem, pak je make-up této značky skvělou volbou. Jedná se o lehký fluid, které dokonale vyhlazuje drobné linky a vrásky. Navíc díky svému anti-age složení pomáhá předcházet známkám stárnutí. 

Produkty značky Estée Lauder jsou sice dražší, ale jde o osvědčenou volbu mnoha žen po celém světě
Produkty značky Estée Lauder jsou sice dražší, ale jde o osvědčenou volbu mnoha žen po celém světě