Vlasy

Nejhorší účesy: nemáte jeden z těchto 4 i vy?

Nejhorší účesy: nemáte jeden z těchto 4 i vy?

Toužíte po změně a jako první vás napadlo zajít si do kadeřnického salonu? Módní trendy se mění a žádná žena nechce být out. Existuje nespočet možností, jak si ostříhat vlasy, abychom se cítily krásné, žádoucí a neměly s jejich úpravou příliš mnoho práce. Existují však i takové účesy, které mohou být obrovským faux pas:

  • Chlapecký sestřih
  • Mullet
  • Účes podle hrnce
  • Zplihlé dlouhé vlasy

Chlapecký střih

Krátké vlasy umí ubrat na věku i dodat šmrnc. Je však potřeba zvolit ty správné proporce. Pozor je třeba dávat zejména pokud máte hranatý obličej. Chlapecký sestřih s vyholením po stranách může zbytečně přidávat roky i vrásky. Namísto toho vsaďte spíše na stupňovité sestříhání, které působí jemně a zároveň žensky. 

Mullet

První příčky zaujímá také účes mullet, který svého času, zejména v 80. a 90. letech, patřil mezi velmi populární i mezi ženami. Vlasy jsou zastřižené po stranách hlavy a doplněny o ofinu do čela. Na týlu však zůstávají delší prameny, které mohou dosahovat až po ramena nebo i na záda. Jedná se o velmi rozporuplný účes, který nevytváří harmonický celek a působí značně zastarale. 

Střih podle hrnce

Až příliš symetrický střih okolo hlavy, tzv. „podle hrnce“ zvýrazňuje veškeré nedokonalosti a ženu dělá starší. Pro tento střih je typické, že jsou vlasy po celém obvodu hlavy ostříhány ve stejné délce i spolu s ofinou. Tento účes vytváří dojem objemné hlavy. Jedinými výhodami tohoto střihu jsou rychlost a jednoduchost. 

Zplihlé dlouhé vlasy s ofinou

Pokud se ženám něco osvědčí, zůstávají tomu věrné i po celé roky. Léta však plynou a rostou také vlasy, až mohou neúměrně přerůst. Neupravené vlasy a špatně zvolený střih přidájí na věku. Spolu s ofinou působí zastarale a přísně. S přibývajícím věkem se raději vyhněte dlouhým a neupraveným vlasům, které vypadají omšelé a suché bez života.