Další

Jména pro děti, která přitahují štěstí: znáte někoho s těmito jmény?

Jména pro děti, která přitahují štěstí: znáte někoho s těmito jmény?

Výběr jména pro miminko je jedním ze zásadních rozhodnutí, před kterým každí budoucí rodiče stojí. Některé rodiny mají ve zvyku pojmenovávat ratolesti po starších příbuzných nebo přímo po rodičích. Ti, kteří se ale této tradici rozhodnou postavit, čeká velké a velmi důležité hledání. Každý rodič si pro své dítě přeje vedle zdraví především spoustu štěstí. A proč k němu těm malým uzlíčkům nepomoct už právě výběrem toho správného jména. Známe jména pro děti, která přitahují štěstí! Pojmenovali byste tak svého potomka i vy?

Šťastná dívčí jména

Mezi dívčími jmény spojenými se štěstím vynikají dvě. Obě (zcela náhodou) začínají na stejné písmeno A. Tím první je jméno Adéla, které se hodí pro bytost ušlechtilou a vznešenou. Druhým šťastným jménem pro holčičky je Anna. Toto jméno je vykládáno jako milostná, milostiplná, milá a líbezná.

V České republice nosí jméno Adéla přes 45 tisíc žen a dívek, a je tak 63. nejčastějším ženským jménem u nás. Ann žije v Česku téměř 135 tisíc, a proto jde o 14. nejčastější křestní jméno. Je zajímavé, že jméno Adéla v současnosti patří k velmi trendy jménům, jelikož věkový průměr všech je jen 16 let, zatímco u Ann je to 52.

Šťastná chlapecká jména

U chlapců se nabízí jméno Felix. To se samo o sobě silně pojí se štěstím, jelikož jeho význam poukazuje právě na něj. Kromě Felixe ale můžete sáhnout i mezi další jména pro děti, která přitahují štěstí. A opět je zde několik zástupců na písmeno A. Například v současnosti jedno z nejvíc trendy ale zároveň starých českých jmen – Antonín.

V Česku žije téměř 55 tisíc nositelů tohoto jména, a v oblíbenosti tak drží 55. příčku. Pomalu se ale posouvá vzhůru. Za posledních dvacet let se k němu totiž kloní stále více a více čerstvých rodičů. To Felix je o poznání neobvyklejší jméno. V Česku jich žije jen 520 a jejich věkový průměr je 26 let.