Krása a módaVlasy

Nejhorší šampony pro seniorky 2024: těmto se vyhněte!

Nejhorší šampony pro seniorky 2024: těmto se vyhněte!

Šampon je jedním z hlavních přípravků, který je součástí naší běžné hygieny. Šampon pečuje o pokožku hlavy, odstraňuje nahromaděné nečistoty a přípravky, které aplikujeme pro fixaci vlasů. Čím však starší pokožka hlavy je, tím se stává náchylnější, sušší a tím více vyžaduje aplikaci vhodného šamponu, který ji vyživí a bude zároveň jemný. 

Nejhorší šampony

Ve vyšším věku se při nákupu šamponu vyhněte především takovým, které mohou způsobit iritaci pokožky a vysušovat vlasy. Pozor si dejte na tyto složky:

  • Sulfáty můžete na šamponech objevit podle zkratek jako jsou SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate). Tyto látky mohou podráždit a vysušit pokožku hlavy.
  • Silikony poznáte ve většině případů s koncovkou s koncovkami -cone, -siloxane, -methocine. Tato složka způsobuje, že vlasy budou vypadat uhlazeně. Stejně jako sulfáty mohou mít i silikony nepříznivý až dráždivý vliv na pokožku hlavy. Jsou špatně rozpustné ve vodě. Po nanesení ulpívají na vlasech a zatěžují je.
  • Umělá parfemace často stojí za nepříjemným pálením hlavy, který vede ke škrábání a odlupování kůže. Vyhledávejte proto vlasovou kosmetiku s květinovými příměsi, které vaše vlasy provoní.

Jak vybrat správný šampon

Výběr šamponu, je dobré neuspěchat. Před zakoupením prozkoumejte své vlasy i pokožku a zjišťujte jejich potřeby. Máte je mastné, suché, obarvené nebo vás neustále svědí pokožka hlavy? Odpovědi na tyto otázky, vám pomohou při výběru. 

Zaměřte se na složení

Jakmile přijdete na to, co vaše vlasy potřebují, zaměřte se na konkrétní složky, které jsou v šamponu obsaženy. Vsaďte spíše na produkty, které budou obsahovat přírodní oleje nebo výtažky z rostlin jako je aloe vera. Příznivě bude působit také panthenol, který zklidňuje a dodává elasticitu.