Horoskopy

Nejhorší politici podle znamení: 3 znamení s největší smůlou na diktátory

Nejhorší politici podle znamení: 3 znamení s největší smůlou na diktátory

Astrologie je již dlouho zdrojem fascinace, která lidi vede v různých aspektech jejich života. Někteří se však domnívají, že astrologické znamení může ovlivňovat i politické sklony člověka. Jak tedy vypadají nejhorší politici podle znamení?

3 nejhorší politici podle znamení

  • Beran – Adolf Hitler
  • Blíženci – Muammar Kaddáfí
  • Lev – Benito Mussolini

Beran (21. března – 20. dubna) – Adolf Hitler

Adolf Hitler, narozený 20. dubna, získal astrologické znamení Berana. Jedinci ve znamení Berana se často vyznačují rozhodností a asertivitou, ale mohou také projevovat agresivitu, kterou umí dovést do extrému. V Hitlerově případě bohužel převládly ty druhé vlastnosti, což z něj učinilo jednu z nejnenáviděnějších postav v dějinách.

Hitler je nechvalně proslulý tím, že vyvolal druhou světovou válku, v jejímž důsledku přišly o život miliony lidí a došlo k rozsáhlému ničení. Jeho brutální režim, zodpovědný za holocaust a systematickou genocidu Židů a dalších menšin, zůstává temnou skvrnou na lidských dějinách.

Blíženci (22. května – 21. června) – Muammar Kaddáfí

Jedinci narození v Blížencích jsou často spojováni s přizpůsobivostí, komunikačními schopnostmi a duální povahou. Při uplatnění v politice však mohou mít tyto vlastnosti nepředvídatelné a dokonce nebezpečné důsledky, jak dokládá život a vláda Muammara Kaddáfího.

Kaddáfí, který se v Libyi dostal k moci politickým převratem, zavedl nemilosrdný režim, který potlačoval nesouhlas a zavedl přísnou kontrolu nad národem. Od Ronalda Reagana si vysloužil přezdívku „Vzteklý pes“ poté, co podpořil skupinu odpovědnou za vraždu jedenácti izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972. Kaddáfího režim se vyznačoval extravagancí, užíváním drog a obviněními ze sexuálního vykořisťování, přičemž se objevily i zprávy o stovkách sexuálních otrokyň.

Lev (23. července – 22. srpna) – Benito Mussolini

Jedinci ve znamení Lva jsou často spojováni s vůdcovstvím, charismatem a sklonem k vyhledávání pozornosti. Tyto vlastnosti mohou být využity pozitivně, ale v případě Benita Mussoliniho vedly k vzestupu autoritářského a fašistického režimu v Itálii.

Mussolini, vůdce italské fašistické strany, vedl Itálii během druhé světové války ke katastrofálnímu spojenectví s nacistickým Německem. V roce 1938 zavedl v Itálii Hitlerovy rasistické zákony a o rok později rozpustil parlament, čímž upevnil svou autoritářskou vládu. Mussoliniho vláda se vyznačovala agresivním expanzionismem a jeho podílem na pronásledování a genocidě Židů.