Krása a módaMóda

Nejhorší náušnice: těmto 3 druhům se vyhněte

Nejhorší náušnice: těmto 3 druhům se vyhněte

Náušnice představují jeden z nejvariabilnějších druhů šperků. K dostání a nošení je celé spektrum různých typů vyráběných z drahých kovů, jako bižuterie ale i z poměrně nevšedních materiálů – na specifické typy zapínání si můžete zavěsit prakticky cokoliv, co má pro vás nějakou hodnotu nebo význam. Klasické náušnice v jednoduchém provedení a z drahých kovů nosí jak ženy, tak muži, extravagantní, nápadité nebo kreativní modely jsou však typicky ženskou záležitostí. Existují však i takové typy, kterým byste se měli alespoň v určitou denní dobu obloukem vyhnout, jaké to jsou?

Druhy náušnic a jejich účel

Ačkoliv jsou ze společenského hlediska náušnice stále vnímány jako především ženské šperky, nosí je často také muži. Typicky se však jedná o náušnice určené pro každodenní nošení. Tyto bývají obvykle nenápadné nebo méně výstřední, aby při každodenních činnostech příliš nezavazely. Druhým typem, který zpravidla nosí výhradně ženy (pokud se nejedná o součást určité uniformy), jsou náušnice na zvláční příležitosti. Tyto bývají naopak velmi nápadné a mají upoutat pozornost. Druhy náušnic lze dále členit podle několika kategorií zahrnujících celkový vzhled (kruhové, visací, peckové, slzičkové), způsob zapínání, materiály, z nichž jsou vyrobeny apod.

Jak vybírat náušnice a jaké si rozhodně nepořizovat

Pokud se chystáte koupit si nové náušnice, vždy byste měli přemýšlet nad tím, k jakému účelu je budete využívat. Některé druhy se totiž rozhodně nehodí ke každodennímu nošení, jiné jsou zas málo nápadné pro zvláštní příležitosti. Důležitými faktory jsou pak také tvar obličeje a kvalita vlasů. Zde jsou příklady toho, kde byste mohli šlápnout vedle.

Kdy se vyhnout visacím náušnicím

Visací náušnice se obvykle hodí výhradně pro zvláštní příležitosti, zvláště jsou-li hodně dlouhé a velmi nápadné. Velmi dobře si sednou s kulatým obličejem nebo obličejem ve tvaru diamantu, ale i oválnému obličeji. U kulatého a čtvercového obličeje je však nutné dávat pozor na šířku a tvar (slušet vám budou především užší modely). Pokud se jedná o složité nebo vrstvené náušnice, měly by se jim vyhýbat také dámy s kudrnatými vlasy.

Kdy zapomenout na peckové náušnice

Nenápadné peckové náušnice jsou jednoduché a sluší prakticky každé ženě, vyhnout byste se jim však měli především v případě, že se chystáte na významnou událost. Méně se hodí ke kulatému obličeji a nevzhledně vypadají, jedná-li se o veliké klipsny, které nesedí dobře na uších.

Komu nesluší kruhové náušnice

Drobné kruhy i větší jsou považovány za náušnice vhodné pro každodenní nošení, opravdu velkým kruhům byste se však pro běžné příležitosti rovněž měly vyhnout. Rozhodně nebudou slušet dámám s kulatým obličejem.