Krása a módaMódaNezařazené

Nejhorší jarní bundy pro seniorky: Pozor na materiály i vzhled

Nejhorší jarní bundy pro seniorky: Pozor na materiály i vzhled

Jaro je tu a s ním i čas vyměnit teplé zimní kabáty za lehké prošívané bundy. Pro seniorky, které rády nosí bundy, máme pár tipů. Ukážeme jim, jakým jarním bundám by se měly vyhnout.

Nepraktická bunda

Seniorky by při koupi bundy měly zvážit především to, zda je bunda dostatečně praktická. Volit by měly bundu dostatečně teplou, ne příliš těžkou a takovou, která si dokážou samy zapnout. Vhodnější než malé knoflíčky je pro ně určitě zip.

Speciální tip pro vás: Sháníte bundu pro imobilní seniorku na vozíčku? Pořiďte takovou, která je opatřena postranními zipy a snáze se tak pečující osobě obléká.

Bunda z nevhodného materiálu

Jarní bunda by na jednu stranu měla být dostatečně teplá, aby nás ochránila před ranním chladným počasím, ale měla by být i dostatečně prodyšná, abychom se v ní odpoledne nepotili.

Seniorky, která rády a hodně chodí do přírody, mohou sáhnout po bundě ze softshellu. Vhodné jsou pro ně i bundy nylonové s výplní z hřejivého mikrovlákna. Naopak vyhýbat by se měly nemoderní šusťákovině.

Do města pak můžeme doporučit bundičky kožené či koženkové. Koupit si samozřejmě lze i bundu z polyesteru, je však třeba dát pozor na to, aby materiál nevypadal lacině.

Speciální tip pro vás: Volte bundy v prodloužené délce. Krátké bundičky do pasu nechte mladším ročníkům, ty pro vás už nejsou vhodné.

Prošívaná bunda pro seniorky. Ano či ne?

Prošívaná bunda sama o sobě není špatná volba a vhodná je i pro seniorky. Nemělo by se však jednat o bundu příliš extravagantní. Pro starší dámy nejsou vhodné bundy z lesklého materiálu, bundy příliš výrazných barev nebo modely s nejrůznějšími aplikacemi. Pro seniorky se také hodí spíše prošívaná bunda se stojáčkem nebo velkým límcem, než bunda s kapucí.

Speciální tip pro vás: Nekupujte bundu, která má na kapuci kožešinku. Takováto bunda na jaro není vhodná.