Horoskopy

Nejempatičtější znamení: 5 znamení, která vycítí vaše pocity

Nejempatičtější znamení: 5 znamení, která vycítí vaše pocity

Vžít se do pocitů druhých lidí neumí úplně každý. Někteří z nás to nedokážou vůbec, jiní jako by se pro to doslova narodili. Bylo jim tzv. dáno do vínku, že umí vycítit pocity lidí okolo sebe, vnímat je a vžít se do jejich kůže. Která jsou ta nejempatičtější znamení?

Nejempatičtější znamení zvěrokruhu

Co je to empatie? Jde o schopnost vnímat pocity druhých. Někdy je tato vlastnost brána jako výhoda, jindy ale může i uškodit. Být empatický sice znamená, že se dokáže vžít do emocí druhých, ale mohou vás převálcovat – cítíte jejich radost i smutek. Tohle jsou nejempatičtější znamení zvěrokruhu:

  • Ryby
  • Panna
  • Býk
  • Blíženci
  • Vodnář

Ryby

Ryby můžeme označit jako jedno z nejcitlivějších znamení vůbec. Vycítí pocity druhých, ať už jde o radost, smutek nebo bolest. A přenáší tyto pocity na sebe. Ryby jsou poháněny neustálou potřebou pomáhat lidem okolo sebe, což je pro ně mnohdy vysilující. Všechny problémy, ať už vlastní, nebo druhých, si berou až příliš k srdci.

Panna

Lidé narození ve znamení Panny jsou perfekcionisté s empatickými sklony. Patří proto mezi nejempatičtější znamení zvěrokruhu. Mají potřebu druhé chránit, zejména pak ty, na kterých jim opravdu záleží. Někdy sice na pohled působí chladně, je to ale pouhá slupka, za kterou schovávají citlivou duši.

Býk

Málokdo by hádal, že i Býk patří mezi nejempatičtější znamení. Nicméně je to opravdu tak. Oni to mnohdy nedávají najevo a skrývají se za drsnější fasádu, ale uvnitř jsou to citliví jedinci, kteří neuvěřitelně vnímají emoční výstupy lidí okolo sebe. Býci jsou lidé, o které se můžete opřít a kteří tu pro vás vždycky budou.

Blíženci

Blíženci jsou neuvěřitelně empatické znamení, i když zrovna u nich je tahle vlastnost často ubíjející. Nasávají do sebe pocity druhých lidí a ne vždy je to snadné. Sami se pak kolikrát cítí pod psa, nedokáží vždy emoce lidí okolo sebe dobře zpracovat a sami se jimi trápí. Pro druhé by Blíženci udělali cokoli.

Vodnář

Empatie Vodnářů je opravdu hluboká. Mají zájem o druhé, chtějí jim neustále pomáhat, být jim na blízku. Lidé narození ve znamení Vodnáře nesnáší pomyšlení, že je někomu z jejich blízkých mizerně. Nabídnou pomocnou ruku, kdykoli je to potřeba.