Krása a módaMóda

Jaké oblečení do státní opery: Top tipy pro ženy i muže v roce 2024

Jaké oblečení do státní opery: Top tipy pro ženy i muže v roce 2024

Zajisté je vám známý pocit nejistoty a očekávání, jakmile je před vámi nějaká významná událost, na kterou se chystáte. Říká se, že šaty dělají člověka, a proto je logické, že ze všeho nejdříve nám hlavou prolétne myšlenka ohledně výběru správného outfitu. A co teprve do státní opery!

Státní opera Praha

Pražská státní opera je jednou ze scén Národního divadla v Praze, a proto vás čeká dechberoucí a zároveň slavnostní zážitek. Ocitnete se v historickém interiéru, zaplatíte dost peněz za vstupenky a berete na sebe zodpovědnost uctivého oblečení. Jak se tedy do státní opery obléknout?

Ženy a oblečení do státní opery

  • Samozřejmostí je formální oděv, slavnostnější róby se očekávají především v případě premiéry. Zapomeňte na ležérnost nebo dokonce džíny.
  • Nejvhodnější volbou bude tzv. večerní toaleta, což jsou dlouhé plesové nebo večerní šaty. Jestliže se necítíte komfortně s odhalenými rameny, použijte vhodný saténový šátek nebo bolerko, které však musí být také formální. Zajistíte si tím také teplo v případě chladu.
  • To, že si obléknete slavnostní róbu, však neznamená, že můžete zapomenout na doplňky. Základem je psaníčko, které by mělo ladit s celkovým outfitem a také společenské boty, které nemusí být nutně v barvě vaší kabelky.
  • V případě jednoduchých večerních šatů zvolte „okatější“ náušnice i náhrdelník a naopak.

Muži a oblečení do státní opery

  • Skvěle padnoucí smoking je základ. Zapomeňte na staré modely po dědovi a tatínkovi, protože se vstupenkou na státní operu přichází také čas na pořízení nového obleku a trochu rozmazlování i pro muže!
  • Ruku v ruce se skvěle padnoucím smokingem jde také bílá vyžehlená košile, kravat nebo motýlek a společenské boty. Tenisky by ve státní opeře byly opravdovým faux pas.
  • Kráčíte hrdě vedle své partnerky? Slaďte se s barvou šatů pomocí motýlka či kravaty.