Krása a módaVlasy

Nejdelší vlasy na světě: kdo je má v roce 2024 a jich docílit také

Nejdelší vlasy na světě: kdo je má v roce 2024 a jich docílit také

Je logické, že abyste měla ty nejdelší vlasy na světě, musíte je v určité chvíli v životě prostě přestat stříhat. Jen pár let ale nestačí. Američanka Asha Mandelová si svoje vlasy nestříhala téměř čtvrt století, čímž si vypěstovala hřívu o úctyhodné délce téměř šesti a půl metru.

Vzhledem k obrovské délce je velmi náročné vlasy nejen udržovat, kvůli čemuž se jí vytváří dredy, ale také je nosit. Z důvodu obrovské váhy jí vznikají závažné zdravotní problémy, nicméně i přesto se žena své největší chlouby vzdát nechce. Trpí sice obrovskými bolestmi zad a krční páteře, vlasy jí však slouží mimo jiné jako reklama na vlastní řadu vlasové kosmetiky, kterou prodává.

A Asha Mendelová není sama. Na celém světě existuje víc žen, které se mohou pyšnit skutečně nadměrnou délkou vlasů. Na Ukrajině žije dívka, které místní přezdívají Rapuncel podle pohádkové princezny u nás známé jako Locika. Jmenuje se Jelena Korzenjuková a stejně jako ve známé pohádce nabývají i její kadeře obrovských rozměrů. Teenagerka je navíc unikátní v tom, že vlasy neměla ostříhané nikdy.

Jak mít také (nej)delší vlasy?

Nemusíte toužit mít právě nejdelší vlasy na světě, stále se ale můžete dostat do bodu, kdy chcete růst vašich vlasů podpořit. V první řadě je nutné si uvědomit, že maximální délka vlasů je nám v podstatě geneticky dána, a přírodu v tomto směru nelze příliš ošálit. To však neznamená, že pestrou stravou doplněnou o vhodné potravinové doplňky nemůžete růst, respektive jeho rychlost alespoň podpořit.

Zaměřte se jednak na celkovou kvalitu vaší stravy, jednak i na vhodné potravinové doplňky. Používejte dobrou vlasovou kosmetiku a chraňte je při tepelné úpravě. Péči dopřávejte i vlasové pokožce, jelikož ta je naprosto klíčová.