Krása a módaMóda

Náušnice bez dírek: Jak si v roce 2024 ozdobit uši bez bolesti

Náušnice bez dírek: Jak si v roce 2024 ozdobit uši bez bolesti

Náušnice jsou oblíbeným doplňkem, propíchnutí uší však může být nepříjemné a bolestivé. Naštěstí existuje řešení pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou mít dírky v uších – připínací náušnice.

Co jsou to připínací náušnice?

Připínací náušnice se připevňují k uchu pomocí malých klipů vyrobených obvykle z chirurgické oceli a jsou navrženy tak, aby náušnice držely na uchu, aniž by ucho jakkoliv poškodily.

Výhody připínacích náušnic

Jednou z největších výhod připínacích náušnic je, že nemusíte mít propíchnuté uši, což ocení nejen ti, kteří se bojí bolesti, ale například i lidé se zhoršeným hojením ran. Připínací náušnice jsou také skvělou volbou pro ty, kteří nemohou mít dírky v uších kvůli náboženským nebo kulturním důvodům.

Nevýhody připínacích náušnic

Vzhledem k tomu, že jsou náušnice k uchu připevněny klipy, mohou být nepohodlné nebo tlačit na kůži, což může způsobit bolest či podráždění. Je proto důležité vybrat si pohodlné připínací náušnice s měkkými klipy, které nebudou příliš tlačit na uši.

Další nevýhodou je, že připínací náušnice z ucha vypadnou snadněji, než ty klasické, tedy je velmi snadné je vytratit při sportovních nebo jiných aktivitách.

Rizika a nevýhody propíchnutí uší

Propíchnutí uší s sebou nese několik rizik a nevýhod, kterým se s připínacími náušnicemi snadno vyvarujete:

  • Infekce
  • Alergická reakce na kov
  • Jizvy
  • Bolest

Shrnutí

Připínací náušnice jsou skvělé pro všechny, kteří nechtějí nebo nemohou mít dírky v uších, případně chtějí nosit více náušnic najednou. Jestliže si vyberete kvalitní připínací náušnice, budete si moci užívat krásné šperky bez zbytečné bolesti, nepohodlí a zdlouhavého hojení.