Vlasy

Natáčky na spaní: jak je správně vybrat a jak je používat 2024?

Natáčky na spaní: jak je správně vybrat a jak je používat 2024?

Kudrnaté vlasy jsou snem mnoha žen. Zatímco některým příroda vlnitou hřívu nadělila do vínku, jiné si ke kudrnaté kštici musí trochu dopomoci. Jednou z možností, jak si vytvořit krásné lokny, je používat natáčky na spaní.

Jak vybrat natáčky na spaní?

Chcete-li začít používat natáčky na spaní, díky kterým se ráno probudíte s vlnitými vlasy, musíte nejdříve vědět, jak je správně vybrat. Nejsou totiž natáčky jako natáčky a bohužel ne všechny jsou pro použití během spánku vhodné.

Obecně se stačí držet pravidla, že natáčky na noc by měly být měkké a poddajné, aby se na nich dalo spát. Jen si představte, jak si vlasy natočíte na ty klasické plastové natáčky, které mívala vaše babička. To by nebyla zrovna pohodlná noc.

Ani málo, ani moc

Natáčky na spaní by měly být poddajné a měkké, ale všeho moc škodí. Pozor na natáčky, které toho moc nevydrží a během spánku se mohou rozmotat. Velmi oblíbené jsou pěnové natáčky, se kterými se dobře pracuje, na hlavě pěkně drží a dá se s nimi i celkem pohodlně spát.

Kolik jich potřebujete?

Pokud si natáčky kupujete prvně, možná nemáte představu, kolik jich vlastně budete potřebovat. Máte-li dlouhé a husté vlasy, vyzbrojte se minimálně 10 až 15 kousky natáček. Jemnější a kratší vlasy pak spotřebují okolo 5 a 7 natáček.

Malé nebo velké?

Zde záleží na výsledném efektu, který od natáček očekáváte. Pokud toužíte mít těsnější kudrlinky, pak používejte malé natáčky. Toužíte-li po jemnějších loknách, vyberte si větší natáčky na spaní.

Jak natáčky správně používat?

S natáčkami začínejte u čela. Nejdříve vlasy dobře pročešte, poté vytvořte pramínek stejně široký, jako je natáčka. Natáčku umístěte ke konečkům vlasů a natáčejte směrem nahoru. Poté natočte vlasy ze strany a pokračujte až k vlasům na zadní části hlavy.