Krása a módaVlasy

Nadměrné padání vlasů: 7 možných příčin, proč vám padají vlasy

Nadměrné padání vlasů: 7 možných příčin, proč vám padají vlasy

Padání vlasů je v určitém množství naprosto normální. Každý den ztratíme několik desítek vlasů, aniž bychom si toho všimli. Problém nastává v případě, kdy jde o nadměrné padání vlasů, které už je potřeba řešit. Jaké jsou nejčastější důvody, kvůli kterým vám mohou padat vlasy? Odhalte je v tomto článku.

Nadměrné padání vlasů: 7 nejčastějších příčin

Za nadměrné padání vlasů považujeme stav, kdy dochází ke ztrátě více jak 100 vlasů denně. Nikdo asi nebude vypadané vlasy kus po kusu počítat, ale pokud vnímáte, že vám vlasy padají více, nežli je běžné, může za tím stát některá z těchto příčin:

  • Porod
  • Hormonální výkyvy
  • Lupy
  • Nedostatek bílkovin
  • Léky
  • Fyzická zátěž
  • Špatná péče o vlasy

Porod

Drtivé většině žen padají vlasy ve velkém poté, co porodí. Po porodu se hladina estrogenu vrátí do normálu, upraví se růstové cykly a vlasy, které se ženě „nahromadily“ během devíti měsíců těhotenství, najednou začnou vypadávat.

Hormonální výkyvy

Nadměrné padání vlasů může být způsobeno i hormonálními výkyvy. Například během menopauzy, kdy je to v ženském těle po hormonální stránce doslov jako na houpačce. Problém může nastat třeba i po vysazení antikoncepce.

Lupy

Zanícená pokožka hlavy svědí, nutí vás se často drbat a to může mít za následek, že vlasy začnou vypadávat.

Nedostatek bílkovin

I nedostatek bílkovin můře být důvodem, proč vás sužuje nadměrné vypadávání vlasů. Bílkoviny jsou pro tvorbu vlasových buněk klíčové, jakmile jich je v těle málo, může se to mimo jiné projevit i tím, že vaše vlasy začnou řídnout, vypadávat nebo se třepit a lámat.

Léky

I užívání některých léků je jednou z příčin padání vlasů. Řadíme sem například některé léky na deprese, léky na štítnou žlázu, léky na krevní tlak nebo léky, které se užívají během chemoterapie.