KrásaKrása a móda

Míry modelky: striktní požadavky i v roce 2023

Míry modelky: striktní požadavky i v roce 2023

V posledních letech se velmi často diskutuje o zdraví ve světě modelingu. Modelky vyhublé na kost, které dávají špatný příklad mladým ženám všude po světě, jsou totiž stále více vnímány kontroverzně. Za symbol krásy dnes považujeme častěji ženy štíhlé ale zdravě vypadající postavy. O ty však na přehlídkových molech stále není zájem. Proč?

Proč tolik lpět na mírách modelky

Unifikované míry modelky jsou pro módní návrháře nesmírně důležité. Ve světě, kdy všechny modelky oblékají velikost 0, nemají návrháři práci s upravováním a hledáním modelů pro konkrétní ženy. To znamená, že striktní požadavky ohledně ženských proporcí nejsou pouze výsledkem zkaženého světa modelingu, ale stojí především na praktických důvodech.

Jakou jsou požadované míry modelky

Ideální míry modelky jsou vám nejspíš známé. Ano, je to oněch magických 90-60-90, přičemž nejvíce agentury lpí právě na 60 centimetrech v pase. Boky by v ideálním případě totiž měly být ještě o něco užší. To znamená, že 90 centimetrů zde představuje absolutně maximální možnou míru.

I výška hraje roli

Podle české modelingové agentury Bohemia Agency je pro modeling u žen požadována výška mezi 175 a 181 centimetry. Ve výjimečných případech mohou uspět též ženy a dívky mezi 173 a 183 centimetry. U nižších nebo naopak vyšších postav jsou šance na úspěch pouze minimální. U mužů se požadovaná výška pohybuje mezi 185 a 189 centimetry, a je tedy stanovena ještě přísněji.

Co když tyto míry nemám

Pokud se vaše míry či výška vymykají požadavkům modelingového světa, budete mít velmi zmenšené šance. Stále však můžete prorazit ve světě fotomodelingu jako plus size modelka. Ano, a to i v případě, že je vaše konfekční velikost M.