Vlasy

Mikádo do podkovy je stále trendy: Jak ho nosit i v roce 2024?

Mikádo do podkovy je stále trendy: Jak ho nosit i v roce 2024?

Mikádo do podkovy je účes, který si před časem doslova podmanil svět. Nosí se stále a co byste měla vědět, než o něj požádáte svou kadeřnici?

Mikádo ve tvaru podkovy ještě neřeklo poslední slovo

Podkova se stala bezmála symbolem druhé dekády 21. století. A ačkoli mnozí hlásají, že tento styling má už oficiálně roky své největší slávy za sebou, lze říci, že mikádo do podkovy, pokud se vám líbí, nemusíte zatratit ani v současnosti.

Lví podíl na popularitě tohoto účesu měly, jak je tomu zvykem, celebrity. V tomto případě ženy doslova na celém světě inspirovala hlavně Victoria Beckham a Rihanna. Právě s fotkou někdejší Posh Spice mířily ženy houfně do kadeřnictví a požadovaly stejný účes.

Výhodou je, že se jedná o všestranný sestřih, který lze upravit tak, aby fungoval s každým tvarem obličeje a typem vlasů. Není tak pravdou, že by bylo mikádo do podkovy už pasé.

Jak vybrat nejlepší variantu mikáda do podkovy

Existuje totiž celá řada variant, které vycházejí z původní myšlenky, v níž je základem krátký sestřih, při kterém jsou vlasy střiženy pod úhlem, takže vzadu jsou kratší a směrem dopředu se postupně prodlužují. Například se jedná o:

  • A-line bob
  • inverted bob
  • graduated bob
  • stacked bob

Vybírat konkrétní účes byste měla především v souladu s tvarem obličeje, dle toho, které partie je potřeba zdůraznit. Nejlépe jsou na tom majitelky tváře oválné, které mají ideálně tvarované rysy a vybrat si mohou jakýkoli účes. Odříct si mikádo do podkovy ale nemusejí ani ty ostatní. Jak na to?

U obličeje ve tvaru srdce je cílem je zmenšit čelo a mírně zaoblit bradu. Měla byste si pořídit střih po ramena bez objemu v horní části, ale se spoustou vrstev kolem obličeje a v koncích.

Máte-li kulatý obličej, je vaším hlavním úkolem to, aby opticky vypadal delší. Svou kadeřnici proto požádejte o střih s velkým objemem v horní části a v oblasti temene, který však zůstane hladký kolem obličeje.

Pro majitelky hranaté tváře je stěžejní dodat rysům určitou jemnost a opticky oválný tvar. Požádejte proto svého kadeřníka o vrstvení, které zmenší objem v oblasti spánků a čelisti, ale přidá na objemu v oblasti lícních kostí.