Krása a módaVlasy

Máte polodlouhé vlasy? Máme 3 tipy na moderní účesy

Máte polodlouhé vlasy? Máme 3 tipy na moderní účesy

Letos jsou trendy především účesy krátké. Pokud vám ale tento typ účesů nesedí, poradíme vám, jaký střih zvolit u vlasů polodlouhých. Vyzkoušet můžete postupně sestříhané vlasy, wolf cut nebo rovný asymetrický střih.

Postupně sestříhané vlasy

Postupně sestříhané vlasy vám budou slušet, ať už máte jakýkoliv tvar obličeje. Obzvláště vhodný je tento sestřih pro ženy, které mají kulatý obličej. Postupně sestříhané vlasy totiž dokážou obličej opticky zúžit.

Jaké jsou další výhody postupně sestříhaných vlasů? Vlasy získají objem, nebudou působit nudně a zároveň jim trochu odlehčíte. Budou mít čas na regeneraci.

Speciální tip pro vás: Vlasy nenechávejte rovné, ale natočte je. Vlny u kratších vlasů působí velice ženským dojmem.

Wolf cut

Wolf cut neboli vlčí střih je letos obzvláště trendy. Jak tento účes vypadá? Vlasy nahoře na hlavě jsou kratší, vzadu pak delší, padají až na krk nebo sahají až k lopatkám. Většinou je součástí účesu také ofina.

Wolf cut nosili v minulosti především fanoušci rocku, poté upadl v zapomnění a do popředí se dostal až nyní. Oblíbila si ho například zpěvačka Billie Eilish nebo Miley Cyrus. Vidět ho můžete na přehlídkových molech a už i v ulicích.

Rovný asymetrický střih

Pokud patříte mezi fanynky elegantního stylu, určitě vám bude sedět rovný střih oživený špetkou asymetrie. Vlasy vzadu na krku nechte kratší, vpředu pak delší. Pěšinku bez obav učešte k jedné straně a na jedné straně obličeje také nechte vlasy o něco delší než na straně druhé.

Výhodou rovného asymetrického střihu je mimo jiné i to, že se skvěle hodí pro jemné vlasy (ostatně jako všechny rovné střihy).

Speciální tip pro vás: Pokud se asymetrie bojíte, zvolte delší mikádo. Když dostanete chuť, můžete udělat pěšinku mimo střed hlavy, pár vlasů přehodit na druhou stranu hlavy a asymetrický účes je na světě.