Krása a módaMóda

Nejmodernější boty pro starší dámy: Podzim a zima 2023

Nejmodernější boty pro starší dámy: Podzim a zima 2023

Starší ženy by měly vybírat podzimní a zimní obuv s rozvahou. V první řadě by ses měly zaměřit na to, aby jejich podzimní nebo zimní boty byly stabilní a nesmekaly se. Boty by také měly být dostatečně teplé a v neposlední řadě by měly i dobře vypadat.

Chelsea boots

Starším dámám skvěle sednou chelsea boots. Jedná se o jednoduché kotníkové kožené boty bez zipu či tkaniček, které lze koupit v klasických barvách (nejčastěji černá a hnědá). Boty se velice snadno nazouvají (po straně mají pružnou část) a hodí se k jakémukoliv outfitu. Nosit je lze na podzim, v zimě i na jaře.

Velkou výhodou chelsea boots je, že jsou velmi stabilní. Většinou mají pouze nízký podpatek, případně úplně plochou podrážku.

Mokasíny

Mokasíny seniorky vynosí spíše na podzim, v zimním období by jim v těchto botách mohla být už zima. Mokasíny jsou pohodlné, nemají podpatek a snadno se kombinují s oblečením. Hezky budou vypadat s kalhotovým kostýmkem, s džínami i se sukní.

Mokasíny jsou trendem letošního podzimu. V obchodech jsou k sehnání jak ty s plochou podrážkou, tak ty na platformě či na podpatku. Seniorkám však jednoznačně doporučujeme ty s plochou podrážkou.

Kotníkové boty

Kotníkové kožené boty jsou univerzálním kouskem, který by neměl chybět v botníku žádné ženy. Starší dámy by měly vybírat boty se silným a nízkým podpatkem. Chcete opticky prodloužit nohy? Volte kotníkové boty stejné barvy, jakou mají vaše kalhoty.

Kozačky do poloviny lýtek

Starší ženy obvykle rády nosí sukně a k těm se skvěle hodí kozačky. Jaké zvolit? Doporučujeme buď kozačky nízké nebo v délce do poloviny lýtek či pod kolena. Vhodné jsou kozačky na ploché podrážce nebo nějaké se silnějším a nízkým podpatkem.

Kozačky pod kolena působí velice elegantním a ženským dojmem. Sluší ženám štíhlým i dámám s plnějšími křivkami.