Krása a módaMóda

Listopadová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

Listopadová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

Podzimní měsíce přináší obvykle nové módní trendy, které se zaměřují na vytvoření vzhledu, jež se hodí pro sychravější deštivé a chladné počasí, a zároveň působí velmi zajímavě a trendy. Móda letošního podzimu se nese v duchu jednoduchých ženských linií a přírodních barev, pokud tedy přemýšlíte o rozšíření vašeho šatníku něčím, co odpovídá aktuálním trendům. Ty budou totiž i v listopadu směřovat především ke konzervativnějším modelům, které jsou ideální pro starší ženy. Po čem se tedy poohlédnout, pokud se již řadíte mezi seniorky?

Hlavní módní trendy letošního podzimu

Módní trendy letošní podzimní a zimní sezóny čerpají z velmi střízlivých motivů a barev, které pomáhají dotvářet velmi formální vzhled. Do popředí se dostávají především odstíny červené a teplé podzimní barvy v jejich přirozených podobách, tedy zejména hnědá, žlutá a zelená, jež doplňují klasická černá a bílá včetně vzorů, jež je kombinují. Velkým hitem letošního podzimu jsou také květinové vzory, nikoliv však opakující se drobné potisky, nýbrž velké nápadné květy. Střihy se zaměřují na zvýraznění ženskosti – upouští se od nadměrných velikostí a do popředí se dostávají především výrazná ramena a pas (ideální střih podporuje klasickou linii přesýpacích hodin. Formální styl tak nejlépe dosáhnete kostýmky, velmi módní jsou kravaty a saka prakticky všech druhů. Zde je pár nápadů, co rozhodně letos o podzimu využijete.

Delší černé sako

Černá saka v jakékoliv variantě pro vás budou o letošním podzimu ideální volbou – ať už půjde o větší sako nebo kratší kabátek zeštíhlený v pase. Využijete jej nejen do teplejších dnů jako svrchní vrstvu, ale také jako doplněk běžného oblečení, který je velmi elegantní.

Dlouhé maxi šaty

Stejně jako v létě i na podzim pokračuje trend maxi šatů, které jsou v seniorském věku velmi příjemné. Chcete-li být trendy, vybírejte takové, které jsou v aktuálně módních barvách, s delšími rukávy a decentním dekoltem.

Kostýmek kalhotový nebo sukňový

Kostýmky jsou velmi formálním oblečením, které se hodí praktiky pro každou příležitost. Volte je spíše v tmavších barvách a kombinujte s hezkou halenkou a kravatou. Velmi módním řešením je vytvoření černobílé kombinace.

Jakým trendům se vyhnout

Kromě uvedených trendů se k letošnímu podzimu budou hodit i průsvitné prvky či metalické barvy a lesk. Pokud patříte mezi seniorky, oblečení v tomto duchu se raději vyhněte, nebylo by pro vás příliš lichotivé. Chcete-li si nějaké přesto pořídit, zaměřte se na svetry s metalickými vlákny.