KrásaKrása a móda

Líčení zapadlých očí: Líčení v 6 krocích, které vydrží

Líčení zapadlých očí: Líčení v 6 krocích, které vydrží

Zapadlé oči vypadají otevřené jako by byly bez víčka. Z toho důvodu vyžadují specifické líčení. Dneska vám poradíme pár triků, jak opticky otevřít oči a také čemu se při líčení tohoto typu očí vyhnout, tak jdeme na to!

Aplikujte líčení vždy s otevřenými oči

Vzhledem k tomu, že vaše oko opticky vypadá, že je bez víčka, je potřeba stíny a další produkty aplikovat nad vaši přirozenou linii víčka. Jen tak bude líčení viditelné. Opticky tím také celkově zvětšíte oko.

Vyhnete se tmavým stínům

Pokud budete používat příliš tmavé stíny, vaše oči „zapadnou“ ještě víc. Vše je o hře se světlem. Zatímco třpytivé a světlé stíny dokáží cokoliv zvýraznit, jelikož se od něj odráží světlo, tmavý stín v důsledku lámání světla ustoupí do pozadí.

Pod oční stíny použijte podkladovou bázi

Oční stíny se mohou v průběhu dne v důsledku pocení a tvorby kožního mazu „slít“ na víčku, což je způsobeno třením víčka o kůži nad okem. S tímto nežádoucím problémem vám pomůže speciální báze pod oční stíny. V méně závažných případech si můžete pomoci také mejkapem a pudrem. Nejprve naneste mejkap i přes víčka a přepudrujte, pak teprve nanášejte oční stíny.

Jak tedy postupovat při líčení zapadlých očí?

Nyní si výše uvedená pravidla shrneme v krátkém postupu.

  1. Na oční víčka naneste podkladovou bázi.
  2. Nakreslete si tenkou oční linku od vnitřního koutka směrem ven a protáhněte ocásek.  V přední části nechte linku jemnější a směrem k vnějším koutku oka ji rozšiřujte.
  3. Linku rozetřete malým štětečkem, abyste rozbila ostré linie linky.
  4. Na zbytek očního víčka naneste světle hnědý oční stín.
  5. Oko „otevřete“ pomocí rozjasňovače nebo třpytivého očního stínu, a to na viditelnou část víčka, do koutku oka a také do středu hrotu vašeho obočí.
  6. Naneste řasenku a případně přidejte také jemné umělé řasy.