Krása a módaVlasy

Letní střihy vlasů pro kulatý obličej

Letní střihy vlasů pro kulatý obličej

Máte-li kulatý obličej, ne každý střih vlasů je pro vás vhodný. Základní pravidlo zní: Snažte se zakrýt nejširší partie své tváře pomocí vlasů! Možností máte hned několik, ukážeme vám, jaké to jsou. Vhodný je pro vás jak krátký, tak i dlouhý střih. Záleží samozřejmě na vašich preferencích a na tom, zda se v létě cítíte pohodlněji s kratším vlasy a nebo si v horku vlasy rády stáhnete do culíku či drdolu.

Krátké střihy pro kulatý obličej

Krátký střih by měl vždy mít větší objem nahoře na hlavě a vlasy by měly padat do obličeje a zakrývat široké lícní kosti. Velice vhodná a slušivá je i ofina (asymetrická nebo delší pod obočí) či patka. Vyzkoušet určitě doporučujeme mikádo á la podkova. Jak na to? Vzadu na hlavě si nechte vlasy hodně zkrátit a vpředu si je ponechte delší.

Tip pro vás: Krátké vlasy musíte umět také správně upravit. Natupírujte si je nad čelem a postarejte se o to, aby byl objem vlasů na vrchu hlavy co nejvyšší.

Polodlouhý střih pro kulatý obličej

Pokud se rozhodnete pro středně dlouhé vlasy, dbejte na to, aby vaše vlasy končily minimálně pod bradou. V ideálním případě by měly dosahovat až k ramenům a vpředu padat do obličeje. Rovné polodlouhé vlasy kulatý obličej krásně protáhnou.

Tip pro vás: Máte rády vlny? Klidně si je můžete dovolit, ale volte spíše vlny jemné.

Dlouhý střih pro kulatý obličej

Nosit můžete i dlouhé vlasy, buď s ofinou nebo třeba s pěšinkou uprostřed. Z dlouhých vlasů také snadno vykouzlíte drdol nebo vysoký culík. Oba tyto účesy krásně protáhnou obličej. Chcete-li, vytáhněte po stranách obličeje pramínky vlasů z účesu a nechte je volně padat kolem tváře.

Tip pro vás: Kulatým obličejům svědčí ležérní účesy. Vyzkoušejte volný culík nebo culík falešný, ze kterého budou vypadávat pramínky po stranách.