ReceptyVýživa a doplňky

4 víkendové snídaně pro celou rodinu

4 víkendové snídaně pro celou rodinu

Nadcházející víkendová rána jsou výbornou příležitostí strávit společný čas s celou rodinou a začít den se stejnou náladou. Zkuste k této příležitosti připravit chutnou snídani, která potěší všechny členy rodiny. V tomto článku pro vás máme 4 tipy na víkendová pohoštění, která mohou být perfektním začátkem víkendových dní pro celou rodinu a inspirací na celý příští měsíc.

Stolování: Jak připravit stůl na víkendovou snídani s celou rodinou?

Níže najdete pár tipů, jak vykouzlit příjemnou atmosféru u stolu.

  • Pokud máte elegantní ubrus, můžete jej použít jako základní vrstvu. Pokud preferujete neformálnější atmosféru, můžete stůl nechat bez ubrusu a využít kvalitní prostírání.
  • Zvolte vhodné nádobí a příbory, které budou odpovídat stylu snídaně. Můžete použít barevné a hravé talíře a sklenice, které stolu dodají živost.
  • Nezapomeňte také na dekorace. Umístěte na stůl květiny, svíčky nebo jiné dekorativní prvky, které se hodí k tématu či ročnímu období.
Snídaňové stolování
Snídaňové stolování

Snídaně v klasickém americkém duchu

Pro první víkendové ráno můžete připravit tradiční americkou snídani, která zahrnuje vaječnou omeletu, slaninu, toast a bramborové placky. Připravte omeletu s oblíbenými přísadami rodinných členů, jako jsou sýr, zelenina nebo šunka. Přidejte k ní křupavou slaninu, domácí pečivo a pro ty, kteří mají rádi klasiku, také bramborové placky.

Snídaně v klasickém americkém duchu
Snídaně v klasickém americkém duchu

Snídaně na sladko? Zkuste francouzské toasty s ovocem

Další tip na víkendovou snídani je inspirovaný Francií – můžete připravit lahodné francouzské toasty s ovocem. Nakrájejte světlé pečivo na plátky a namočte je ve směsi vaječného žloutku, mléka, skořice a vanilkového extraktu. Opečte je na pánvi s máslem, dokud nebudou zlatavě hnědé. Podávejte je s čerstvým ovocem, jako jsou jahody, maliny nebo banány a borůvky, každý talíř na závěr posypte moučkovým cukrem nebo javorovým sirupem.

Francouzské toasty s ovocem
Francouzské toasty s ovocem

Do třetice zdravější snídaňová verze

Pokud hledáte zdravější variantu, vyzkoušejte snídani v podobě smoothie misek. Připravte smoothie z libovolného ovoce, jogurtu a menšího množství tekutiny (např. mandlového mléka, které je bez laktózy). Nalijte smoothie do misek a dozdobte je čerstvým ovocem, oříšky a semínky. Pokud přidáte ještě müsli, část ovesných vloček nebo práškový protein, dodáte snídani nutriční hodnoty a sytost. A jako doplněk můžete ke smoothie miskám přidat i lívance nebo sladké vafle

Smoothie misky s ovocem
Smoothie misky s ovocem

Překvapte rodinu inspirací z Mexika

Pro poslední víkendovou snídani v měsíci můžete vyzkoušet mexickou variantu. Připravte si huevos rancheros, což jsou vaječná jídla podávaná na křupavých tortilách se zeleninou a oblíbenou salsou. Můžete také přidat fazole, avokádo nebo nakrájenou papriku. Pokud máte rádi pikantní jídla, přidejte trochu salsy nebo jalapeño papričky.

Mexická snídaně – vejce a křupavé tortily
Mexická snídaně – vejce a křupavé tortily