Krása a módaVlasy

Krátké podholené účesy pro rok 2024 a jak o ně pečovat

Krátké podholené účesy pro rok 2024 a jak o ně pečovat

Máte chuť změnit styl nebo máte poškozené vlasy? V hlavě vám běží myšlenka chytnout strojek a oholit se do hola? Máme pro vás vhodnou variantu jak zamezit této katastrofě. V článku vám představíme krátké podholené účesy, které jsou trendem pro rok 2024 a jako bonus vám prozradíme jak o tyto vlasy pečovat.

Příklady krátkých podholených účesů

  • Undercut – účes pod střihem
  • Zúžený Pixie účes
  • Vyholená strana
  • Tetování do vlasů

Undercut a zúžený Pixie účes

Undercut je perfektní styl, kde si vlasy přizpůsobíte podle sebe. Například můžete účes načesat dozadu. Tento styl je výborný způsob jak si vyzkoušet podholený účes a pokud vám nebude vyhovovat, stačí si oholenou část zakrýt delší částí vlasů a nikdo nic nepozná. Ženskost vám též dodá zúžený Pixie účes, kde máte zadní část oholenou těsně u pokožky a zároveň mírně oholené boky. Delší vlasy nahoře vám poskytnou více možností stylingu.

Vyholená strana a tetování do vlasů

Nepreferujete ani jeden z výše zmíněných účesů? Tak nezoufejte, máme pro vás vhodnou variantu na vyzkoušení. Potřebujete vytvořit univerzální účes pro dlouhé, krátké, kudrnaté nebo rovné vlasy? Stačí mít vyholenou jednu stranu a můžete začít čarovat. V případě, že milujete experimentování, doporučujeme tetování do vlasů, kde se žiletkou do vlasů oholí různé tvary.

Péče o krátké vlasy

Už se nemusíme trápíš rozčesáváním dlouhých vlasů, ale nesmíme zapomínat na šampón a kondicionér. I drobné chloupky potřebují péči, navíc používání těchto produktů zamezíte tvorbě lupů. Dále u krátkých vlasů si chraňte pokožku, protože je více náchylnější na sluneční paprsky, například pomocí klobouku či čepice. Důležitá je taky hydratace.

Jak dodat vlasům život

Stále vám to nestačí? Jestliže milujete barvy, tak do všech výše zmíněných účesů, můžete dodat trochu života. Zelená, žlutá oranžová, růžová a nebo mix? Fantazii se meze nekladou a zde necháváme volnou ruku. Tak směle do toho ať si styl trochu oživíte.