Další

Jak gratulovat novomanželům: 10 tipů na svatební přání

Jak gratulovat novomanželům: 10 tipů na svatební přání

Jak gratulovat novomanželům? Kdy je na to vhodný okamžik? A co napsat do přání? Pokud v ruce držíte pozvánku na veselku, určitě se vám podobné otázky právě teď honí hlavou. Nenecháme vás v tom, a proto přinášíme tipy, jak gratulovat novomanželům + pár tipů, které můžete využít do svatebního přání.

Jak gratulovat novomanželům?

Gratulace novomanželů je nedílnou součástí svatby. Gratulaci lze rozdělit do dvou částí – jednak se zpravidla gratuluje těsně po obřadu a druhou formou gratulace je pak svatební přání. Do toho bývá zvykem vložit i nějaký ten finanční obnos.

Jak ale takovou gratulaci vybrat? A co říci novomanželům krátce poté, co si během obřadu vymění prstýnky? Na tyhle otázky vám odpovíme dále v článku.

Gratulace po obřadu

Jakmile proběhne obřad a ze dvou svobodných lidí se stanou manželé, bývá zažitým zvykem, že se vytvoří „fronta“ a hosté jeden po druhém přichází nevěstě s ženichem gratulovat. V tento moment postačí srdečně stisknout ruku a říci „gratuluji“ nebo třeba „hodně štěstí“. Nic nezkazíte ani polibkem na tvář.

Svatební přání novomanželům – jak ho vybrat?

Přemýšlíte nad otázkou, jak gratulovat novomanželům a jak vybrat vhodné svatební přání? Zde máte poměrně volnou ruku a navíc nespočet možností pro výběr. Svatebních přání jsou totiž tisíce – některé jsou decentní, jiné mohou být elegantní, další třeba vtipné.

To platí nejen pro text, který je součástí přání, ale také o jeho vzhled. Vybírejte podle toho, co se vám líbí. Budete-li volit vtipnější text, vyberte k němu vtipnější motiv přání. A naopak pokud bude text decentní, zvolte elegantní přání.

Jak gratulovat novomanželům: 10 tipů na přání

Nevíte, co novomanželům napsat do svatebního přání? Pak pro vás máme inspiraci a věříme, že si v následujících tipech jeden pěkný vyberete.

  • Kouzlo štěstí nespočívá v bohatství, ani v kráse, ale v harmonii dvou srdcí, která patří k sobě.
  • Láska vás svedla, láska vás spojí, v lásce a věrnosti zůstaňte svoji.
  • Ať je Vaše manželství stejně krásné a šťastné jako láska, která Vás k němu přivedla!
  • Klid, štěstí a vzájemná láska, ať jsou vašimi společníky po celý život!
  • Ať je pro vás každý den vašeho manželství pramenem radosti a štěstí!
  • Kéž vás radost dnešního dne k sobě váže po celý život!
  • Hodně štěstí do života plného splněných snů.
  • Kráčejte šťastni životem, vše buď Vám blahou zvěstí, co potká život Váš, buď jen láska a štěstí.
  • Hodně štěstí, málo pláče a do roka kudrnáče.
  • Dnes vůně květin, zítra dětský smích. Přeji vám šťastné manželství.