Krása a módaVlasy

Komu sluší měděná barva + 3 tipy na skvělé produkty!

Komu sluší měděná barva + 3 tipy na skvělé produkty!

Měděná barva na vlasy patří mezi výraznější odstíny. S měděnými vlasy vás na ulici jistě nikdo nepřehlédne, nejsou však vhodné pro každého. Některé barevné typy budou s měděnými vlasy působit nepatřičně. Komu sluší měděná barva a jaké produkty náš trh nabízí?

Komu sluší měděná barva?

Měděná barva patří do teplé části barevného spektra a jako taková sluší zase jen teplým barevným typům jako je podzim a jaro. Teplé barevné typy mívají už od přírody ve vlasech teplý nádech, a proto změna na měděnou barvu je sice viditelná, ale nepůsobí neladícím dojmem s pletí a očima.

Že jste teplý barevný typ poznáte právě podle přirozené barvy svých vlasů. Pokud mají zlatavé odlesky nebo jdou až do zrzava, pak budete patrně teplý barevný typ. Orientovat se ale můžete i podle pleti, která by měla jít spíš do žluté než do růžové, i podle očí. Ty mívají barvu od modré, přes zelenou až po hnědou. Nikdy však nebývají šedé a šedomodré.

3 tipy na skvělé produkty!

Pokud toužíte po změně barvy svých vlasů, můžete sáhnout po permanentní barvě. Jestliže si ale nejste na 100 % jistá, zda vám bude právě vybraný odstín slušet, je vhodné se na zkoušku vydat méně „trvalou“ cestou. Možnosti máte v podstatě tři.

  • Permanentní barva na vlasy
  • Barvící maska
  • Toner

Pokud si troufáte na permanentní barvu, pak jistě vyzkoušejte odstín P78 z řady Préférence od značky L´Oréal Paris. Jestliže si ale toužíte měděnou barvu hlavně vyzkoušet sáhněte po toneru od značky Black Professional line v odstínu COPPER. Případně můžete sáhnout Wella Professional Color Fresh Mask v odstínu Copper Glow.