Krása a módaMóda

Typy klobouků: které jsou trendy v roce 2023

Typy klobouků: které jsou trendy v roce 2023

Klobouky jsou velmi módní pokrývky hlavy, jejichž obliba sahá hluboko do historie a patrně jen tak z módy nevyjdou. Věděli jste ale, že existují různé typy klobouků? Které jsou ty nejlepší? Do jakých se vyplatí zainvestovat, a které je naopak lepší koupit za pár korun s myšlenkou, že ani ten nejlepší stejně dlouho nevydrží.

Klobouky, které (téměř) zhltla historie

Ne každý typ klobouku obstál proti proudu času. Takový cylindr dnes potkáte na ulici jen velmi těžko. Ačkoli na přelomu 19. a 20. století tvořil nedílnou soutěž gentlemanského šatníku, dnes jej najdete obvykle jen jako součást některých kostýmů na maškarní. I přesto lze však v nabídce české značky TONAK cylindry najít.

Podobný osud jako cylindry potkal i buřinky. O poznání nižší klobouky, které jsou nahoře kulaté dnes již také za příliš módní pokládány nejsou. Proč? Patrně byly tyto střihy nahrazeny typem Fedora, jaký znáte například od Indiana Jonese.

Klobouky 21. století

Každý elegantní gentleman nebo stylová dáma by měli mít ve svém šatníku kvalitní vlněný klobouk, který se hodí zejména do sychravého podzimního počasí. Oblíbené jsou právě klobouky typu Fedora případně panama.

Do teplejšího počasí pánové raději volí slaměné případně také vlněné klobouky typu trilby, které mají vpředu lehce delší krempu než vzadu, kde je navíc mírně natočená nahoru. To z tohoto typu klobouku dělá krásnější alternativu k baseballové čepici.

Pro dámy na léto se nabízí mnoho možností od klasických slamáků až po velmi módní klobouky, které dotváří outfity na slavnostní příležitosti. Pokud se poohlížíte po slamáku i vy, zapřemýšlejte, kam se jej chystáte nosit. Pokud především do města, pak se zkuste poohlédnout po něčem kvalitnějším, nicméně do slamáku, který si berete na dovolenou k moři se investovat prostě nevyplatí.