Krása a módaVlasy

Komu sluší červené vlasy: pro koho se hodí v roce 2024?

Komu sluší červené vlasy: pro koho se hodí v roce 2024?

Komu sluší červené vlasy? Určitě ne každému. Jde o velmi odvážnou a výraznou barvu, na kterou si nemusí troufnout všichni. Pokud se vám červená hříva líbí, pak zvažujete, jestli právě vám bude slušet. A jaké odstíny jsou trendy v tomto roce?

Komu sluší červená barva?

Obecně lze říci, že teplým typům pasuje teplá barva vlasů. A tou je právě i červená. Nejvíce sluší ženám tzv. podzimního typu. Pro ten jsou typické tyto rysy:

  • jemně zbarvená pleť
  • hnědé nebo zrzavé vlasy
  • zářivé oči

Červené vlasy a další typy vlasů: komu sluší a komu ne?

Kromě podzimního typu rozlišujeme ještě tři další – zimní, jarní a letní typ. Komu sluší červené vlasy z těchto barevných typů? Pokud jste jarní typ, červené vlasy nebudou pro vás to pravé. I když se najdou výjimky, ve většině případů jarním typům rudá hříva nesluší.

Co se letního typu týče, zde už si můžete dovolit s červenou experimentovat. Nebojte se ani červeno-hnědé barvy nebo barvy s odlesky do zlatova. Posledním typem je zimní, kde lze s červenou pracovat, ale je třeba k této barvě přistupovat opatrně.

Jaké červené odstíny se nosí v tomto roce?

Rozhodli jste se to risknout? Půjdete do červeně zbarvené hřívy? Teď možná přemýšlíte, který z jejích odstínů pro vás bude ten pravý.

  • Karmínová
  • Šarlatová
  • Jahodová
  • Bordó
  • Korálová

Karmínová

Karmínová je velmi podobná vínové nebo bordó červené. Taková barva vlasů z vás vykouzlí sebevědomou ženu, která věří sama sobě.

Šarlatová

Šarlatové se též říká barva vlčího máku. Nachází se někde na pomezí červeného a oranžového odstínu, má ale o něco blíže právě k červené.

Jahodová

Tahle barva je doslova šťavnatá. Má lehké nádechy do růžova a na vašich vlasech zaručeně okamžitě vynikne.

Bordó

Bordó je též známá jako burgundská červená. Spojujeme si ji s červeným vínem, jde o barvu, která padne většině žen.

Korálová

Korálová je odstín nacházející se někde mezi červenou a oranžovou. Krásná barva, která je nejen na vlasech velmi žádaná.