Další

Když se ozve ex: 5 tipů, jak reagovat nebo nereagovat

Když se ozve ex: 5 tipů, jak reagovat nebo nereagovat

Když se ozve někdo z minulosti, pravděpodobně to bude velmi frustrující, protože máte důvod proč se s konkrétním člověkem již nestýkáte. O to víc to může být, když se ozve váš ex. Jak se zachovat a jak případně reagovat?

  • Nenechte se strhnout momentem
  • Máte již nového partnera?
  • Odpověď si promyslete
  • Zjistěte záměr a odpovídejte neutrálně
  • Touha po uzavření vztahu

Nenechte se strhnout momentem

Pro většinu je rozchod bolestivou zkušeností. Pokud se vám ozve váš ex, zamyslete se nad tím, co od komunikace očekáváte. Usmíření nebo třeba obnovení vztahu? To není ten správný směr. Pokud máte nabydete dojmu, že by obnovení komunikace mohlo otevřít zahojené rány z minulosti, odpovídat nemusíte, nejste povinní a v takové situaci je to i nejlepší řešení.

Máte již nového partnera?

Zbrkle odpovědět svému bývalému i když nevíte co za tím je, může být i porušením důvěry ve vašem novém vztahu. Zamyslete se nad tím, jak by bylo partnerovi, kdybyste si najednou začala psát svým bývalým přítelem? A jak by bylo vám? Komunikace se současným partnerem je vždy na prvním místě. Pokud se tedy rozhodnete bývalému odepsat, měl by se to dozvědět i váš současný partner.

Odpověď si promyslete

Pokud jste se svým bývalým vztahem vyrovnaná a nehrozí riziko, že by to ve vás vyvolalo špatné vzpomínky, klidně odpovězte. Nicméně odpověď je potřeba si promyslet. Nejprve si rozmyslete, co od komunikace očekáváte a chcete otevřít dveře ke komunikaci na delší dobu?

Zjistěte záměr a odpovídejte neutrálně

Pokud jste se rozhodla svému bývalému odepsat, nezapomeňte odpovídat s lehkostí a upřímností. Zpočátku se držte zpět a zjistěte, proč vás bývalý kontaktoval. Jsou tam náznaky, že by rád obnovil vztah? Pak netlačte na pilu, pokud o to skutečně stojíte také. Shromažďujte informace a pak teprve si vyvoďte závěr.

Touha po uzavření vztahu

Kontaktování bývalým nemusí mít jen objektivně pozitivní konec, tedy ke šťastnému návratu partnerů. Člověk si v sobě potřebuje často uzavřít vztah například vyříkáním s druhou osobou. Nicméně toto není cesta – uzavřít vztah můžete jen sami v sobě.