Další

Když muž uhýbá pohledem: 4 možné scénáře, proč neudrží oční kontakt

Když muž uhýbá pohledem: 4 možné scénáře, proč neudrží oční kontakt

Co znamená, když muž uhýbá pohledem? Určitě i vám se to už někdy stalo. Muž stojící proti vám nebyl schopný udržet oční kontakt. O co jde? Jsou celkem 4 možné scénáře, proč svým pohledem uhne jinam. Pojďte je s námi odhalit!

Co znamená, když mu uhýbá pohledem? Zjistěte to!

Říká se, že uhýbání pohledem a těkavý oční kontakt je jasným signálem zájmu a projevem flirtu mezi dvěma lidmi. Jenže pozor – když muž uhýbá pohledem, rozhodně to nemusí znamenat jen to, že se mu líbíte. Podívejte se společně s námi na čtyři možné důvody, proč muž uhýbá pohledem jinam.

Scénář první: líbíte se mu a flirtuje s vámi

Hned zkraje si rozebereme tu nejčastější možnost, která ženu napadne, když muž uhýbá pohledem. Sedíte v baru s kamarádkou a všimnete si, že po vás pokukuje celkem sympatický chlápek. Jenže když se podíváte jeho směrem, ucukne pohledem jinam. Pak se na vás ale opět zadívá. Když muž uhýbá pohledem, vzápětí ale ženu opět očima „skenuje“, líbí se mu a navazuje s ní flirt.

Scénář druhý: líbíte se mu, ale příliš se stydí

Druhou variantou může být fakt, že se danému muži líbíte, ale je až příliš stydlivý na to, aby rozehrál vzrušující oční hru. Dívá se na vás, ale jakmile se na něj podíváte i vy a vaše pohledy se střetnou, okamžitě se dívá jinam, možná se i červená.

Scénář třetí: stojí za tím nevěra

Muži bývají nevěrní, to se prostě děje. Když muž uhýbá pohledem při rozhovoru s partnerkou/manželkou, možná má černé svědomí, že ji podvedl a nedokáže se jí dívat do očí. Možná ho tíží vina. I to může být důvod, proč chlap uhne pohledem a neudrží oční kontakt.

Scénář čtvrtý: lže a lže a lže

Mnoho lidí (nejen mužů) se nedokáže druhým dívat do očí v moment, kdy jim lžou. Najdou se sice i tací, kteří tzv. dokážou lhát přímo do očí, ale většina lidí pod nějakým nátlakem viny a špatného svědomí pohled raději stojí jinam.