Krása a módaMóda

Svatební šaty pro 50leté: existují vůbec?

Svatební šaty pro 50leté: existují vůbec?

Svatba v dnešní době již není doménou dvacetiletých, ale berou se i dvojice podstatně staršího data narození. A tak se i ženy, které již oslavily své padesáté narozeniny, stává nevěstami, a stojí před rozhodnutím co si ve svůj velký den obléct.

Pokud je to i vás případ, jistě vás zajímá, jaké máte možnosti. Samozřejmě, nic vám nebrání naběhnout do prvního svatebního salónu a vybrat si tam ty nejzdobnější a nejnadýchanější šaty typu šlehačkový dort. To by ale mohlo skončit obrovským fiaskem.

Zohledněte svou postavu

Pokud vybíráte svatební šaty pro 50leté, najdete spoustu beztvarých modelů pro staré báby. A to jistě nechcete! Zkuste se spíš zamyslet prakticky. Jaká je vaše postava? Co je její předností? Máte například úzký pas? Výborně, tak jej střihem šatů zdůrazněte. Necítíte se v dlouhých šatech svá? Nevadí! Prostě sáhněte po nějakých v délce ke kolenům. Vaše osobní preference, pocity a možnosti jsou při výběru svatebních šatů důležitější než tradice a trendy.

Kašlete na předsudky

Nic není tak zahlcené předsudky jako svatba. Každý má pocit, že vám může sdělovat své názory na jakoukoli drobnost. Nehledě na všemožné tradice, které vám budou jistě také předkládány jako pravidla, jimiž se musíte řídit. Nenechte si ale jimi kazit radost.

Je to den jen váš a vašeho partnera. Proto jestli chcete mít bílé šaty a věneček na hlavě, přestože jste rozvedená matka dvou dětí, klidně jděte do toho!

Obecné rady: čemu se vyhnout?

Svatební šaty pro 50leté nejsou žádná ustálená módní kategorie. Ženy padesátnice totiž také ne. Některé vypadají stejně dobře jako Jennifer Aniston, jiným osud tolik nedopřál. Oproti mladším ročníkům by vaše volba měla být střídmější.

Vyhněte se objemným sukním a korzetovým střihům. Současná móda romantických a boho střihů je pro vás ideální. Jednoduché střihy sluší každému. Jen je potřeba vybrat ten pravý právě pro vás.