Krása a módaMóda

Je oblečení v Lidlu levnější v Polsku nebo v Česku?

Je oblečení v Lidlu levnější v Polsku nebo v Česku?

Německý obchodní řetězec Lidl působí na našem trhu již od roku 2003. I když se zpočátku řetězec profiloval jako čistě diskontní, v dnešní době se jedná o moderní řetězec s nabídkou unikátních produktů značek vyráběných přímo pro Lidl. V neposlední řadě jde o řetězec nabízející kromě potravin i řadu dalších produktů, např. domácí potřeby, nářadí, anebo módu. Právě oblečení z Lidlu se těší u českých spotřebitelů velké oblibě. Nabízí se otázka, zda jsou jeho ceny stejné jako ceny v Polsku, kam mnoho Čechů pravidelně vyjíždí za levnými nákupy. 

Oblečení z Lidlu

Snahou Lidlu je prezentovat se jako obchod, který zákazníkům nabízí ve všech kategoriích ten nejlepší možný poměr, cena / výkon. Minimálně v oblasti nářadí se mu to podle všeho daří. Značka Parkside je právě z tohoto hlediska hodnocena velmi dobře. Také oblečení je mezi zákazníky oceňováno pro kombinaci své nízké ceny a dostatečně kvalitního zpracování. Značky oblečení, které Lidl nabízí nesou jména esmara, CRIVIT, LIVERGY, NOBELLEAGUE, u dětských oděvů potom lupilu nebo pepperts! Sortiment v českých a polských obchodech či na e-shopu je u Lidlu velmi podobný. Pojďme se nyní podívat na porovnání cen. 

Ceny v Česku a v Polsku

Při porovnávání cen oblečení Lidl u nás a našich severních sousedů velmi pomáhají weby e-shopů, na nichž lze snadno porovnat ceny totožných produktů. Jako první si můžeme zvolit dámské šaty esmara nabízené ve dvou barevných provedeních. Standardní cena na českém e-shopu je 249 Kč. V Polsku jsou ty samé šaty k dostání za 44,99 zlotých. Při kurzu 5,26 koruny za jeden zlotý to dělá necelých 237 Kč. V tomto případě je tedy polská cena nižší. 

Jako druhou položku si můžeme zvolit chlapeckou lyžařskou bundu CRIVIT z voděodolného materiálu a s reflexními prvky. V Česku jí Lidl prodává za 599 Kč, v Polsku vyjde na 119 zlotých, v přepočtu stojí tedy bunda 626Kč a v tomto případě nakupujeme levněji u nás. 

Také porovnání cen pánských džínsů typu Jogger vychází lépe v náš prospěch. Na českém e-shopu Lidlu lze tyto kalhoty koupit za 399 Kč. Polská cena 84,90 zlotých odpovídá 447 korunám. 

Dětská chlapecká trika lupilu prodávaná v balení po třech kusech u nás standardně stojí 169Kč, zatímco polští rodiče zaplatí za stejná trika pro své děti 29,90 zlotých, tedy asi 157 Kč. V tomto případě je tedy zboží levnější o něco v Polsku. 

Dívčí trika pepperts! jsou u nás i v Polsku nabízena ve dvou různých variantách. Standardní česká cena činí 89 Kč za kus, ta polská potom 14,99 zlotých, tedy necelých 79 Kč. Nákup tohoto trička by se tedy více vyplatil v Polsku. 

Závěrem

Uvedený výčet produktů a srovnání jejich cen není v žádném případě vyčerpávající, lze na něm však dobře demonstrovat, fakt, že jak český, tak polský e-shop Lidl nabízí produkty, které mohou být dražší, stejně jako levnější než v sousední zemi. Nelze proto říci, že je jeden z nich jednoznačně levnější nebo dražší. Vždy záleží na konkrétním produktu a je třeba brát také v potaz, že velkou roli hraje aktuální kurz české koruny a polského zlotého. Lidl také nabízí řadu položek ze své nabídky akci. Platí to pro Česko i pro Polsko, díky tomu je možné danou položku sehnat ještě levněji.