Krása a módaVlasy

Jak ustřihnout ofinu: podrobný návod krok za krokem

Jak ustřihnout ofinu: podrobný návod krok za krokem

Vlasy jsou korunou krásy. Zachtělo se vám změny a uvažujete o účesu s ofinou? Ofina dokáže s celkovým vzhledem hotové divy. V dnešním článku vám poradíme, jak ustřihnout ofinu krok za krokem. S naším návodem to zvládnete raz dva i v domácích podmínkách.

Jak budu vypadat s ofinou?

Pokud jste zatoužili po účesu s ofinou, nemusíte hned běžet ke kadeřnici. Hravě to zvládnete i doma. Chcete-li nejdříve zjistit, jak budete s ofinou vypadat, máte hned několik možností, jak získat představu.

Pramen vlasů z vršku hlavy ohněte tak, abyste vytvořili iluzi ostříhané ofiny. Další možností je využít mobilní aplikaci, která vám umožní vyzkoušet, jak budete s ofinou vypadat. Do takové aplikace pak stačí nahrát fotku a následně už si můžete vyhrát s různým kombinováním, střihy a podobně.

Jednoduchý návod jak ustřihnout ofinu

Nyní už se dostáváme k tomu, co vás určitě zajímá ze všeho nejvíce – jak ustřihnout ofinu v domácích podmínkách. Máme pro vás snadný návod.

Nejdříve si vlasy umyjte a poté si je vysušte běžným způsobem. Vytvořte účes, který běžně nosíte a ujistěte se, že do tak razantní změny skutečně chcete jít. Poté se pusťte do samotného stříhání.

Stříhání ofiny krok za krokem

  • 5 až 7 cm nad linií čela oddělte pramen vlasů přirozeně spadající dopředu a sčešte ho přes obličej
  • Šířka pramene vlasů by měla kopírovat šířku celého čela
  • Zbytek vlasů stáhněte do culíku, nebo do copu. Zabráníte tak, že se do nůžek připletou prameny navíc.
  • Ideální délka ofiny je sahající mezi obočí a horní řasy. Doporučujeme zkracovat ofinu po kouscích, protože když to přeženete a zkrátíte vlasy moc, už s tím moc nenaděláte a zbydou vám jen oči pro pláč
  • Z prstů ruky, ve které nedržíte nůžky, vytvořte písmeno V. Vlasy stiskněte těsně nad linií, kde hodláte provést střih. Držte je pevně a vydržte je držet až do konce
  • Proveďte střih a poté hřebenem vlasy zlehka pročísněte. Případně se zbavte vlasů, které zůstaly delší
  • Aby ofina nepůsobila jako helma, vyhrajete si s konečky. Uprostřed ofinu o milimetr zkraťte a okrajové prameny nechte o něco delší