Krása a módaMóda

Jak si vybrat správný styl oblékání podle vaší osobnosti?

Jak si vybrat správný styl oblékání podle vaší osobnosti?

I když si toho nemusíme být vědomi, móda je jedním z prostředků, kterým vyjadřujeme naši osobnost. Důkazem jsou ty modely, které leží nenošené ve skříni, přestože jsou kvalitní a dobře nám sedí. Nejdou ale do našeho osobního stylu, a proto se v nich necítíme sebevědomě. Jaký styl oblékání přísluší vaší osobnosti?

Osobní styl

Než se pustíte do výběru osobního stylu, měla byste vědět, že se nikdo neobléká výhradně podle jednoho stylu. Nýbrž ve svém oblékání kombinuje hlavní styl s dalšími 2 – 3 vedlejšími styly. Pokud se v nějakém outfitu necítíte dobře, může to být tím, že v něm chybí některý z kombinace vašich stylů. Rozlišujeme těchto 7 osobních stylů. 

Romantický styl

Pokud jste něžná duše, která ráda pečuje o druhé, pravděpodobně se najdete v romantickém stylu. Nejspíš se také s oblibou věnujete domácím pracem, zahradničení a stolování s příteli. Udělá vám radost květina nebo pěkný romantický film. Libujete si v měkkých a splývavých látkách, drobném květinovém vzoru, tlumených barvách a starožitných špercích.

Sportovně ležérní styl

Pohodlí leží ve vašem žebříčku hodnot vždy na prvním místě. Baví vás chodit ven do přírody a užívat si její krásy. Jste ohleduplná k druhým a k životnímu prostředí. S oblečením ani úpravou vizáže si moc nelámete hlavu. Preferujete oblečení, která vás neomezuje v pohybu. Když to jen jde, nosíte pohodlné rifle a tenisky.

Klasický styl

Preferujete jednoduché, nadčasové a univerzální kousky v interiéru i umění nad módními výstřelky? Pak jste vyznavačkou klasického stylu. Žijete prací a budováním své kariéry. Vždy se snažíte být vhodně oblečená, mít perfektní účes i vystupování. Z oblečení preferujete jednoduché halenky a skvěle padnoucí společenské kalhoty.

Elegantní styl

Vytáčí vás představa nepořádku doma i ve svém okolí? Sníte o luxusních věcech, i když si je ne vždy můžete dovolit. Možná také máte ráda klasické umění a kulinářské zážitky. Jste kultivovaná žena s vytříbeným chováním, která respektuje druhé. Přesně padnoucí střihy, kvalitní materiály a pravé šperky jsou pro vás samozřejmostí.

Kreativní styl

Jste jedinečná a kreativní osobnost, což ráda vyjadřujete svým oblečením. Originální a vintage kousky sháníte v zapadlých buticích a bazarch. Nerada se necháte omezovat jakýmikoliv pravidly, včetně módních trendů. Outfity vybíráte podle aktuální nálady.

Rebelský styl

Na názory druhých lidí příliš neberete ohled, ráda se odlišujete a hledáte si alternativní cesty. V oblečení dáváte přednost černé, láká vás goth styl nebo šokování sexy oblečením s rudými rty.

Dramatický styl

Jste ráda středem pozornosti za každé situace? Možná také ráda mluvíte na hlas a živě gestikulujete. Libujete si v odvážných a barevných bytových dekoracích, dynamickém umění, hudbě, tanci i zábavě. Z oblečení preferujete nadrozměrné potisky, lesklé materiály, kontrastní barvy a výrazné doplňky.