KrásaKrása a móda

Jak si udělat linky: 4 nejpraktičtější metody

Jak si udělat linky: 4 nejpraktičtější metody

Máte hotový make-up se stíny, ale stále tomu něco chybí? Co tak udělat linky, které vám přidají hloubku a intenzitu pohledu. Pokud si nevíte rady, rádi vám pomůžeme s jejich aplikací.

Nejprve základ

Pleť si pořádně očistěte a hydratujte, poté si naneste bázi pod stíny, stíny samotné, make-up, korektor, pudr, konturu, tvářenku, rozjasňovač a před řasenkou si udělejte linky. Zde máte na výběr:

  • Tekuté linky
  • Linky ve fixu
  • Gelové linky
  • Černá tužka

Linky s černou tužkou

Držte tužku v ruce tak, jako byste drželi propisku, s pevným a kontrolovaným sevřením. Vždy si ji rozepište na ruce. Začněte aplikovat od vnitřního koutku oka do vnější kde konec zakončíte kratším ocáskem. Vždy dělejte linku u kořene řas a až poté přidávejte. Pokud chcete docílit většího dramatického pohledu, můžete tužku rozetřít zkoseným štětečkem na linky.

Aplikace tekutých linek

Tekuté linky jsou pro začátečníka náročnější, ale s trochou praxe a trpělivosti se naučíte dosáhnout přesných a hladkých linek. Zde máte na výběr tenký, štětečkový nebo aplikátor ve tvaru pera. Vršek linky držte stejně jako pero. Nejlepší pro vás bude, když si loket opřete o pevný povrch, abyste získali větší stabilitu. Vytvořte si na horním víčku 3 tečky, jedna u vnitřního koutku, druhá uprostřed a poslední na vnějším okraji. Poté uprostřed k vnějšímu kraji vytvořte ocásek. Potom dodělejte vnitřní koutek ke středu a dorovnejte nedokonalosti.

Nejlehčí varianta linky ve fixu a gelové linky

Tato metoda je ze všech nejlehčí, začněte od vnitřního kraje oka, postupným obtiskáváním u kořene řas, až se dostanete až k vnějšímu okraji, kde pouze doděláte ocásek. To samé jste schopné udělat i s gelovými linkami, kde místo různých aplikátorů použijete zkosený štěteček.

Shrnutí

Při tvoření linek, ať už gelových, tekutých, v tužce nebo ve fixu, vždy se dívejte do zrcadla s přivřenýma očima a nikdy je nezavírejte. To by konečnou linku zkreslovalo. Černé linky můžete též obměnit za barevné a svůj vzhled více obohatit.