KrásaZdraví

Jak shodit do plavek během jara 2023? Trendy hubnutí

Jak shodit do plavek během jara 2023? Trendy hubnutí

Jaro nám pomalu začíná, což znamená, že léto už se kvapem blíží a s ním i sezóna letních šatů a plavek. V létě se prostě odhalení vaší postavy jen tak nevyhnete. Pokud si, co se týče vaší váhy, nepřijdete na léto připravená – nezoufejte. Máme pro vás několik typů, jak vás během následujících pár měsíců dostat blíž k vaší vysněné postavě, abyste se nemusela letos na pláži skrývat pod osuškou.

Zkuste přerušovaný půst

I když slovo půst může působit extrémně, není tomu tak. Přerušovaný půst představuje dietu, která má mnoho benefitů pro celkové zdraví a ve světě se stává čím dál oblíbenější. Při přerušovaném půstu dochází ke střídání dob, kdy jíst můžete a kdy jíst nesmíte. Pokud vám nedělá problém vynechávat jídlo, ale naopak vám dělá problém si některé potraviny muset na nějakou dobu úplně odpustit, je pro vás přerušovaný půst skvělou volbou.

V době, kdy můžete jíst se totiž na rozdíl od jiných diet, nemusíte vůbec omezovat. V dobách půstu je ale potřeba nepřijímat opravdu žádné kalorie. Můžete však popíjet bylinkové čaje či kávu bez mléka a cukru. Kromě hubnutí má přerušovaný půst pozitivní vliv také na srdce, mozek a působí také proti vzniku cukrovky.

 Má několik oblíbených variant:

  1. Střídavé dny – Spočívá v tom, že jeden den jíte normálně a další den nejíte vůbec.
  2. Půst 5:2 – Pět dní v týdnu jíte jako běžně a poté dva dny držíte půst.
  3. Půst 16:8 – Nastavíte si osmihodinové okno během dne, ve kterém jíte normálně a zbylých 16 hodin už nejíte nic.

Vyřaďte maso z vašeho jídelníčku

Vidíme to teď všude kolem nás – v supermarketech se stále více objevují speciální vegetariánské produkty a stále čteme o tom, jak je důležité omezovat příjem masa. To platí i pro ty, kdo by rádi pár kilo zhubli. Je dokázáno, že lidé, kteří jedí méně masa, netrpí tak často obezitou či jinými civilizačními chorobami. Maso totiž obsahuje mnohem více nezdravých tuků než vegetariánské alternativy. Můžete zkusit vynechat z jídelníčku maso alespoň pár dní v týdnu nebo, pokud si troufnete, můžete si dát pauzu od masa úplně.

V tomto případě je ale potřeba pohlídat si příjem bílkovin a nesnažit se maso nahradit nezdravými náhražkami či pokrmy, které sice maso neobsahují, ale opravdu se nedají označit za dietní. Zařaďte do jídelníčku více luštěnin a výrobků z nich, jako je hrách, čočka, tofu či tempeh. Dobrou volbou je také syrovátkový nebo rostlinný protein, který užívejte denně nebo alespoň po cvičení.

Vsaďte na HIIT

HIIT neboli vysoce intenzivní intervalový trénink představuje jednu z nejúčinnějších metod, jak rychle ztratit tuky a nabrat přitom svaly, a to jen během pár desítek minut denně. Jedná se o střídání intenzivního pohybu s krátkými pauzami tak, aby vám neklesala vaše tepová frekvence.

Na internetu najdete spoustu videí, podle kterých cvičit nebo v případě, že vás motivuje přítomnost ostatních, zkuste se podívat, jestli nenabízí HIIT vaše místní posilovna. Můžete si vybírat mezi HIIT zaměřeným na kardio nebo na silová cvičení. V každém případě vám, ale HIIT zaručí rychlý úbytek váhy, zrychlený metabolismus a celkově lepší kondici.