Zdraví

Jak se zbavit celulitidy: Nejlepší tipy od odborníků

Jak se zbavit celulitidy: Nejlepší tipy od odborníků

Celulitida je zcela normální a přirozená věc. Nejčastěji se pomerančová kůže objevuje na stehnech, bocích, hýždích a břichu. Trápí většinou ženy. Víte, jak se jí zbavit? Existuje hned několik možností, podívejme se na ně.

1. Zdravé jídlo a sport

Vyhněte se nezdravým, tučným a smaženým jídlům, přebytečnému cukru a soli. Konzumujte více ovoce a zeleniny, zaměřte se na potraviny bohaté na vlákninu. Výborně proti celulitidě fungují i lněná semínka. Důležitý je i pitný režim. Vypít byste každý den měly alespoň 2-3 litry vody.

Hýbejte se, jak jen to jde. Pokud nemáte příliš času, začněte alespoň chodit do práce pěšky nebo jezděte na kole. Nepoužívejte výtah, ale choďte po schodech. Zajděte si čas od času zaplavat nebo cvičte doma v obývacím pokoji jógu. Hýbejte se pravidelně, pamatujte, že výsledky se nedostaví hned.

2. Masáže

Snažte se prokrvit pokožku. Zkusit můžete studenou sprchu nebo nejrůznější druhy masáží. Velice vhodná je speciální masáž proti celulitidě. Používají se při ní dřevěné nástroje, pomocí kterých se provádí maderoterapie. Vhodná je i lymfatická masáž, která má za cíl rozproudit tok lymfy. Tuto masáž by měl ale vždy provádět odborník.

Pokud vaše celulitida není příliš velká, můžete masáž provádět i doma. Na pokožku aplikujte krém proti celulitidě a krouživými pohyby masírujte postižená místa. Masáž neprovádějte silou a nemasírujte příliš dlouho. Stačí 20 minut každý den.

3. Speciální procedury

Proti celulitidě můžete bojovat i za pomoci speciálních procedur. Mezi ty patří například radiální endodermoterapie – Vacupress, kdy speciální přístroj umožňuje jemné sání a rotující míčky kruhově válcují pokožku. Vzniká podtlak, který zlepšuje cirkulaci lymfy. Vacupress je tedy vlastně lymfatická masáž, lymfatický systém je vyčištěn, tukové buňky rozmělněny.

Vyzkoušet můžete i karboxyterapii (plynové injekce). Do těla se aplikuje kysličník uhličitý, dochází k prokrvení tkáně a lepšímu okysličení. Tato metoda si kromě jiného dokáže poradit právě i s celulitidou.